Úžitkové predmety z mramoru

Mramor a Carrara… Carrara je mesto v talianskej provincii Massa – Carrara, v regióne Toskánsko. Mramor z Carrary je jedným z najznámejších na svete, nesie viac ako 50 rôznych obchodných názvov, ktoré závisia na mieste ťažby v lome, tradícii a kvalite, ako sú mramor Carrara typ C, Ordinario, Venato, Calacatta atď. Mramorové lomy v Carrare sa nachádzajú hlavne v troch povodiach a to Bacino di Fantiscritti, Bacino di Torrano a Bacino di Colonnata. Väčšina lomov sa nachádza vo výške 1000 metrov. V niektorých historických ťažobných miestach (Grand Canal, Colonnate Fantiscritti, Polvaccio a Poggio Domizia) existujú stopy po ťažbe (používali sa jednoduché demolačné metódy) z dôb rímskych Tagliate. Už v prvom storočí pred Kristom bol mramor z Carrary prestížnym stavebným materiálom v Ríme. Mramorové lomy z Carrary vyniesol na výslnie Michelangelo Buonarroti, ktorý na niekoľko svojich diel (Dávid, Pieta, Mojžiš a ďalšie) zakúpil kameň práve v týchto lomoch a často absolvoval niekoľkomesačné cesty do Carrary; no nielen Michelangelo preslávil tento mramor, ale aj ďalší svetoznámi sochári ako Gian Lorenzo, Luigi Bernini, Pisano a Donatello. Títo sochári používali jeden z najdrahších druhov mramorov nazvaný statuario. Mramor z Carrary nájdete v katedrále vo Florencii, vo veži v Pise, v bazilike Svätého Petra v Ríme, bývalom World Trade Center v New Yorku, v kasínach v Las Vegas, ako obklad fasády vo Finlandia Hall v Helsinkách a na Grande Arche de la Défense v Paríži.

Farebnosť mramoru ťaženého v Carrare je tiež pozoruhodná a pestrá, dosahuje rôzne odtiene od bieleho mramoru, cez šedú, modro – šedú, modro – žltú (zlatú), červenú, až po čiernu. Cena jedného metra kubického najkvalitnejšieho mramoru je vyše 10 tisíc €. Najcennejší je už spomínaný statuario, kvalitný mramor na sochy.

Mramor sa v súčasnosti okrem umeleckých diel a stavebného materiálu používa aj na výrobu obkladov a dlaždíc, schodov, sanity, pracovných dosiek a stolov, kuchynských predmetov, ďalších úžitkových a ozdobných predmetov. Majstri spracovania mramoru opracovávajú aj iné, dovážané kamene (napríklad z Francúzska, Portugalska, Turecka, Izraela a ďalších lomov).

Všetky úžitkové a ozdobné výrobky sa vyrábajú ručne. Mramor, z ktorého sú výrobky vyrábané, je prírodný produkt garantovaný logom Pietra Autentica, čo v preklade znamená pravý, rýdzi kameň. Toto logo je zdieľané všetkými európskymi producentmi rôznych druhov kameňa, mramoru a granitu a zaručuje absolútnu rýdzosť a miesto pôvodu materiálu, ktorý pochádza priamo zo srdca najkvalitnejších lomov.

Inšpirovaní históriou umenia a nádherou prírody by sme Vás radi pozvali do sveta skrytého bohatstva našej planéty, ktoré k nám prichádza vďaka šikovným rukám majstrov premenené na oku lahodiace, originálne a kvalitné predmety použiteľné ako dekorácie, bytové doplnky alebo úžitkové predmety.

Zaujímavosťou a zároveň unikátom týchto výrobkov je, že v princípe ani jeden výrobok nemá identickú kresbu reliéfu (dokonca aj svetoznáme umelecké diela), avšak ich prezentovaný tvar a účel je zachovaný.

Veríme, že Vás ponúkané výrobky z mramoru zaujmú a zároveň potešia.

Všetky Úžitkové predmety z mramoru

  • Zátka s čiernym mramorom

   Korková zátka na fľaše s ozdobným unášačom, čiernym mramorom je spracovaná z Portoro Gold. Mramorový vrchnák má pôvod v Taliansku.

  • Zátka s bielym mramorom

   Korková zátka na fľaše s ozdobným unášačom, bielym mramorom je spracovaná z Bianco Carrara. Mramorový vrchnák má pôvod v Taliansku.

  • Svietnik čierny

   Svietnik je spracovaný z mramoru Portoro Gold. Mramor má pôvod v Taliansku.

  • Svietnik žltý

   Svietnik je spracovaný z mramoru Giallo Royal. Mramor má pôvod v Izraeli.

  • Svietnik sivý

   Svietnik je spracovaný z mramoru Kiriakis o Salome. Mramor má pôvod v Turecku.

 

 • Svietnik zelený

  Svietnik je spracovaný z mramoru Verde Alpi. Mramor má pôvod v Taliansku.

 • Nádoba na perá, zubné kefky

  Nádoba na perá alebo zubné kefky (držiak) je spracovaná z mramoru Portoro Gold. Mramor má pôvod v Taliansku.

 • Válok na cesto

  Válok na rozvaľkanie cesta je spracovaný z mramoru Rosso Francia. Mramor má pôvod vo Francúzsku.

 • Nádobka na mydlo

  Hnedočervená nádobka na mydlo je spracovaná z mramoru Rosso Francia. Mramor má pôvod vo Francúzsku.

 • Váza štíhla

  Váza štíhla je spracovaná z mramoru Rosso Francia. Mramor má pôvod vo Francúzsku.

 • Nádobka na mydlo čierna

  Nádobka na mydlo je spracovaná z mramoru Portoro Gold. Mramor má pôvod v Taliansku.

 • Mažiar na bylinky

  Mažiar na bylinky je spracovaný z mramoru Bianco Carrara. Mramor má pôvod v Taliansku.

 • Kuchynská doska

  Kuchynská doska s dreveným rámom je spracovaná z mramoru Portoro Gold. Mramor má pôvod v Taliansku.

 • Figúrky ku hre Dáma

  Mramorové figúrky a krabička sú spracované z mramorov Rosso Francia (hnedočervené) a Bianco Carrara (biely mramor so sivými časťami). Mramor má pôvod z Francúzska a Talianska.

 • Nádoba s vrchnákom

  Nádoba s vrchnákom je spracovaná z mramoru Portoro Gold. Mramor má pôvod v Taliansku.

 • Miska

  Miska je spracovaná z mramoru Rosso Francia. Mramor má pôvod z Francúzska.

 • Podložky pod poháre

  Podložky pod poháre sú spracované z mramoru Rosa Portogallo. Mramor má pôvod v Portugalsku.

 • Váza nízka

  Váza nízka je spracovaná z mramoru Portoro Gold. Mramor má pôvod v Taliansku.