Tinktúra, kvapky (macerát) z byliny Ľubovník (Třezalka)

Třezalka, Hypericum

Tinktúra Ľubovník je zaradená medzi „krv čistiacu“, t. zn. podporuje látkovú výmenu. Má silné protizápalové účinky, lieči väčšinu ekzémov vrátane ťažkých foriem. Účinkuje cca po 6 až 8 týždňoch aplikácie. Bylinka v nej obsiahnutá priaznivo pôsobí na žalúdok, dvanástnik, zápaly a vredové choroby. Odstraňuje chronické poruchy trávenia a nechutenstva. Pre svoje dezinfekčné účinky, je vhodná do ľadvinových protizápalových zmesí. Pôsobí ako mierne kardiotonikum, je základnou bylinkou pri liečbe sclerosis multiplex – avšak pri dlhodobej a neprerulubovnik-1955_jpg_290x600_q85šenej aplikácií. Je tiež odporúčaná pri depresií, úzkosti, migrénach a vyčerpaní. Zlepšuje spánok a znižuje psychické napätie. Je vhodným prostriedkom aj na podliatiny, popáleniny a liečbu rán.

Upozornenie: Počas liečby sa neodporúča vystavovať sa slnečnému žiareniu, lebo najmä vnútorná aplikácia zväčšuje riziko dermatitídy. Nadmerné dávky vyvolávajú kŕče a podráždenie.

Viac informácií o bylinke ľubovník …

Upozornenie: Kvapky nie sú určené pre deti do 3 rokov. Dávkovanie pre dospelých 3 x 15 kvapiek za deň; pre deti od troch rokov 3 x 5 kvapiek za deň riediť v nemineralizovanej vode 20 ml na jednu dávku. Potom sa podrží v ústach a po 20 s až 30 s sa prehltne. Pitný režim pokračuje asi po pol hodine.

Obsah: 30 ml macerátu