Tinktúry, kvapky z bylinných zmesí

Tento druh tinktúr, kvapiek – bylinné zmesi, tiež z ČR (Herba Vitalis s.r.o.) sú macerované z viacero živých byliniek (maceráty v liehu) pre zvýšenie kvality Vášho života. Ich cieľom je nielen alternatívne vyriešiť zdravotné ťažkosti, ale aj pôsobiť preventívne. Ak ste tak ešte neurobili, prejdite si ponuku našich tinktúr a nájdite riešenie zdravotných problémov pre seba, svojich zákazníkov a blízkych. Názvy zmesí (aj bylín) sú pre lepšiu orientáciu primárne uvedené v slovenčine a potom v češtine a latinčine. Pozorne si prečítajteupozornenia pri každom výrobku; upozornenia sú citované z príslušného Rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva.

V tejto sekcii sú len tinktúry macerované a miešané z viacerých bylín, ale dostupné sú aj jedno – bylinkové tinktúry. Bylinné kompozície pôsobia synergicky (vzájomne, súčasne) na jednotlivé orgány aj organizmus ako celok.

Zmesi sú maceráty v liehu v balení 30 ml, resp. 40 ml (krabičkované tinktúry) v matnej fľaške (neodporúčam tehotným a dojčiacim ženám!). Spravidla (ak nie je pri konkrétnej zmesi uvedené inak) sa dávkujú trikrát denne a to tak, že 15 kvapiek sa riedi v 20 ml nemineralizovanej vody (alebo sa priamo nakvapká do úst), potom sa podrží v ústach a po 20 s až 30 s sa prehltne. Pitný režim pokračuje asi po pol hodine. Užívame ráno, na poludnie a večer, ideálne na lačno, alebo medzi jedlami. Odporúčame pravidelnosť v dávkovaní s prísunom dostatočného množstva tekutín (pitný režim) počas 5 až 6 týždňovej ozdravnej kúry. Na začiatku kúry môže sa prejaviť prechodné zhoršenie. Tento prejav organizmu je reakciou na ozdravnú kúru a preto proces neprerušujeme, ale znížime dávkovanie kvapiek (5 kvapiek) a zvýšime frekvenciu dennej aplikácie (päťkrát); akonáhle sa zdravotný pocit upraví, vrátime sa ku pôvodnému dávkovaniu. Vo flaškách je 57 % silíc a 43% potravinového liehu.

 

Všetky Tinktúry, kvapky z bylinných zmesí