Tinktúry, kvapky z bylín

Bylinkové jednozložkové tinktúry zo živých rastlín sú, kvapky, maceráty (maceráty v liehu), ktoré sa dajú najlepšie kúpiť na týchto stránkach. Na trhu Slovenska sú ťažko dostupné, lebo pochádzajú z ČR (Herba Vitalis). Každá tinktúra je prepojená s podrobným odborným popisom bylinky a jej alternatívnych liečebných účinkov. Niektoré byliny pôsobia preventívne, iné priamo riešia príčinu zdravotných problémov. Názvy tinktúr (aj bylín) sú pre lepšiu orientáciu primárne uvedené v slovenčine a potom v češtine a latinčine. Pozorne si prečítajte upozornenia pri každom výrobku.

Bylinné zmesi – tintúry, tiež z ČR (Herba Vitalis) sú kvapky macerované z viacero živých byliniek (maceráty v liehu) pre zvýšenie kvality Vášho života. Ich cieľom je nielen alternatívne vyriešiť zdravotné ťažkosti, ale aj pôsobiť preventívne. Ak ste tak ešte neurobili, prejdite si ponuku našich tinktúr a nájdite riešenie zdravotných problémov pre seba, svojich zákazníkov a blízkych. Názvy zmesí (aj bylín) sú pre lepšiu orientáciu primárne uvedené v slovenčine a potom v češtine a latinčine. Pozorne si prečítajte upozornenia pri každom výrobku.

Tinktúry sú v balení 30 ml, resp. 40 ml (krabičkované tinktúry), v matnej fľaške (neodporúčame tehotným a dojčiacim ženám!). Spravidla (ak nie je pri konkrétnej tinktúre uvedené inak) sa dávkujú trikrát denne a to tak, že 15 kvapiek sa riedi v 20 ml nemineralizovanej vody (alebo sa priamo nakvapká do úst), potom sa podrží v ústach a po 20 s až 30 s sa prehltne. Pitný režim pokračuje asi po pol hodine. Užívame ráno, na poludnie a večer, ideálne na lačno, alebo medzi jedlami. Odporúčame pravidelnosť v dávkovaní s prísunom dostatočného množstva tekutín (pitný režim) počas 5 až 6 týždňovej ozdravnej kúry. Na začiatku kúry môže sa prejaviť prechodné zhoršenie. Tento prejav organizmu je reakciou na ozdravnú kúru a preto proces neprerušujeme, ale znížime dávkovanie kvapiek (5 kvapiek) a zvýšime frekvenciu dennej aplikácie (päťkrát); akonáhle sa zdravotný pocit upraví, vrátime sa ku pôvodnému dávkovaniu.

Tinktúry, kvapky z bylín