Výživový doplnok MagneZi B6, horčík, zinok, B6

Horčík je ôsmym najbežnejším prvkom na Zemi a štvrtým najviac zastúpeným prvkom v našom organizme.  Ľudské telo obsahuje 25 až 30 g horčíka, z ktorých 60 % je zabudovaných v kostre a 30% je súčasťou svalov. Horčík sa zúčastňuje na vysokom počte procesov vrátane procesov magnezi-b6-1747_jpg_290x600_q85tvorby energie, hoci najčastejšie sa s ním stretávame v úlohe minerálu ochraňujúceho nervový systém. Najčastejšímspoločníkom tohto prvku v doplnkoch výživy je vitamín B6, ktorý podporuje vstrebávanie horčíka a zohráva dôležitú úlohu pri zužitkovávaní a rozkladaní rôznych živín. Ideálnym doplnkom týchto dvoch zložiek je zinok, ktorý sa zúčastňuje na činnosti prirodzeného obranného systému tela a je významnou súčasťou stoviek enzýmov.

Čo vám doplnok zdravej výživy MagneZi B6 ponúka? Horčík, vitamín B6 a zinok vytvárajú spolu dobre známu trojicu účinných látok, ktoré dokonale spolupôsobia (synergický efekt). Sú v kombinácii v ľahko zužitkovateľnej forme, ktorá podporí správne fungovanie vašej svalovej i nervovej sústavy.

Horčík pomáha zachovávať vyrovnanú činnosť nervovej sústavy, zdravú stavbu kostí a zubov, aj normálnu svalovú aktivitu. Vitamín B6 zohráva dôležitú úlohu pri metabolických procesoch, krvotvorbe, delení buniek, prispieva k vyváženej činnosti imunitného a nervového systému. Zinok pôsobí antioxidačne na škodlivé oxidatívne procesy prebiehajúce v organizme.

MagneZi B6 odporúčame najmä:

  • ľudom vystaveným intenzívnej fyzickej námahe, napr. športovcom alebo ľuďom vykonávajúcim ťažkú fyzickú prácu,
  • ľudom vystaveným intenzívnej duševnej námahe, napr. pri strese na pracovisku alebo v skúškovom období,
  • každému, kto si chce v náročných dňoch doplniť novú energiu.

Obsah balenia: 90 tabliet

Zloženie v jednej tablete: horčík (magnezium) 100 mg; zinok 5 mg; vitamin B6 5mg

Odporučené dávkovanie: jedna tableta denne

Upozornenie: Pacienti s poruchami činnosti obličiek by prípravok užívať nemali. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte mimo dosahu detí.

 

  • Výrobca Calivita International, USA
  • Výhradný distribútor CV Products s.r.o, Bratislava
  • Expiračná doba 06.2016
  • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 1 kapsula/90 dní