Výživový doplnok Noni Organic, zdravý nápoj

Noni Organic je produkt CVI na trhu od roku 2012. Základným predpokladom výrobcu bol zvyšujúci sa záujem o produkty zo zdrojov z nedotknutej prírody. Hoci sa kritéria organického, či bio poľnohospodárstva líšia v rôznych krajinách, všetky tieto produkty by mali bez výnimky spĺňať podmienky:

  • na organických farmách sa zelenina a ovocie pestujú na menšej rozlohe, s väčšou starostlivosťou vyzivovy-doplnok-noni-organic-2010_jpg_290x600_q85a s využitím tradičných postupov
  • nevyužívajú sa priemyselné hnojivá či pesticídy a navyše je zakázané používať aj akékoľvek geneticky modifikované zrná alebo sadenice
  • vďaka vyššie uvedeným postupom sú plodiny oveľa chutnejšie a výživnejšie a v porovnaní s plodinami z priemyselného poľnohospodárstva obsahujú väčšie množstvo výživných látok (antioxidanty, minerálie)
    Certifikované EKO farmy neznečisťujú životné prostredie.

Morinda citrifolia (noni) je ovocie, ktoré rastie v Polynézii, na Tahiti, Austrálii a na Havajských ostrovoch. Výborné vlastnosti každého enzýmu, aminokyseliny alebo hormónu v šťave z plodov Noni sú omnoho účinnejšie pri vzájomnej súčinnosti (synergický efekt), ako pri jednotlivom – izolovanom pôsobení. Šťava z plodov Noni vykazuje terapeutické účinky pri oslabení imunitného systému, choroby srdca, krvného obehu, bakteriálne a vírusové infekcie, dýchacie ťažkosti, alergie, artróza, cukrovka, chrápanie, proti niektorým typom zhubných nádorov, menštruačné bolesti, pri úprave vysokého krvného tlaku, tuberkulózy, poruchy zažívania, chrípke. Noni môže zastaviť rast niektorých druhov nádorov, regulovať správnu činnosť buniek a regenerovať bunky chorých. Šťava z plodov Noni obsahuje viac ako 100 aktívnych látok, z ktorých uvedieme nasledovné:

Proxeronin – v organizme sa pomocou enzýmov premieňa na fyziologicky aktívny alkaloid xeronin, ktorý podporuje stálu regeneráciu poškodených buniek, má analgetický účinok na mozgové bunky prenášajúce nepríjemný pocit bolesti. Šťava z plodov Noni dopĺňa nedostatok tohto alkaloidu, čo sa môže objaviť v dôsledku choroby u starých osôb. Scopoletin – podporuje činnosť žliaz s vnútornou sekréciou, podporuje rozširovanie zúžených ciev, upravuje krvný tlak, hladinu cholesterolu v krvi, zmierňuje účinok pri alergiách a astme, podporuje odstránenie zápalov, opuchov, reumatizmu i prípady terapie u osôb trpiacich artritídou a aterosklerózou. Chráni pred infarktom a znižuje riziko mozgových príhod. Melatonín a serotonín– oba hormóny sú neurotransmitery (sústava nervov, ktorá prenáša informácie); serotin pôsobí vo dne, melatonín je aktívny v noci. Nedostatok oboch hormónov môže spôsobiť nepokoj, dezorientáciu, výkyvy nálady a nespavosť. Pôsobí podporne pri terapii depresií, brušných kŕčov v dobe menštruácie. Upravujú psychický stav a spánok, regulujú biorytmus spánku a bdenia a spomaľujú proces starnutia buniek. Melatonín a serotonín pôsobí ako ochrana proti škodlivému pôsobeniu elektromagnetického žiarenia u mobilného telefónu. Ide o postupnú stratu neurotransmiterov v mozgu, čo môže byť príčinou vážnych chorôb. Serotonín v spojení so skopoletinom a xeroninom upravuje činnosť prostaty a pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi. Antrachiony – sú látky povzbudzujúce trávenie, upravujú činnosť čriev, zmierňujú silnú bolesť a majú antibakteriálne, antivírusové a antimykotické vlastnosti, sú účinné pri prechladnutí a chrípke. Damnacanthal – spomaľuje delenie niektorých pre-karcinogenných buniek ohrozených rakovinou a môže podporovať obnovu ich správneho fungovania. Vitamíny a minerály – šťava z ovocia Noni obsahuje veľké množstvo vitamínu C, beta karoténu, vitamínu B1 a B2, aminokyseliny, mastné kyseliny vlákniny, zo stopových minerálov obsahuje draslík, železo, meď, mangán, horčík, fosfor, zinok a ďalšie stopové minerály.

Dávkovanie: Šťavu z Noni sa odporúča užívať pravidelne každý deň a to dve polievkové lyžičky, dvakrát denne pol hodiny pred jedlom, ráno nalačno. U týchto doplnkov zdravej výživy je stanovená jednak odporúčaná denná alebo terapeutická dávka. Poraďte sa s odborníkom.

Upozornenie: Doplnok stravy z Noni Organic nie sú určené deťom, tehotným a dojčiacim ženám a pri ochorení pečene. Je vhodné sa poradiť s odborníkom.

Výživový doplnok obsahuje: 12000 mg Noni

Odporučené dávkovanie: 2 až 4 polievkové lyžice denne

Balenie v objeme: 946 ml

Viacej o rastlinke Noni na stránke Noni.