Výživový doplnok Vein ProteX

Žily prečerpávajú denne až 7000 litrov odkysličenej krvi k srdcu. Navyše, kvôli dlhodobej dennej záťaži (nepretržitému státiu alebo sedeniu) majú mnohí pocit “ťažkých” nôh, opuchy alebo bolesti v nohách. Pre zdravie našich žíl môžeme aj my sami urobiť veľa tým, že budeme žiť aktívnym spôsobom života, nosiť pohodlnú a zdravú obuv, sprchovať ich striedavo studenou a teplou vodou a občas si nohy vyložiť . Rovnako sa však musíme postarať aj o “vnútornú” výživu našich žíl.vein-protex-1740_jpg_290x600_q85

Základom prípravku je výťažok z hroznových jadierok, hlavná aktívna zložka viacerých produktov chrániacich žily. Jeho polyfenolové zložky (takzvané OPC) sú silnými antioxidantmi. Vein ProteX však obsahuje aj mnohé ďalšie prospešné zložky, vrátane vitamínu C, ktorý nie je len vynikajúcim antioxidantom, ale zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe kolagénovej štruktúry stien krvných ciev; metylsulfonylmetán (MSM), ktorý podporuje zdravie kĺbov a prospieva aj cievam; hesperidínový komplex (flavonoid, ktorý znižuje riziko aterosklerózy svojim antioxidačným pôsobením), rovnako ako výťažky z ďumbierakurkumy.

Ako Vein ProteX prospieva žilám? OPC z výťažku z hroznových jadierok sú užitočné pri znižovaní priepustnosti krvných ciev a podporujú pevnosť vlásočníc. Je vynikajúcim antioxidantom, ktorý sa podieľa na ochrane buniek pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Obsah vitamínu C v ňom pomáha zachovať normálnu štruktúru krvných ciev. Jeho aktívna zložka bioflavonoidovej povahy (hesperidínový komplex) udržiava steny vlásočníc v dobrom stave a znižuje opuchy nôh v dôsledku zadržiavania tekutín.

Komu možno prípravok odporučiť? Všetkým tým, ktorých povolanie vyžaduje každodenné dlhodobé státie alebo sedenie (napríklad učitelia, kaderníci, lekári, úradníci atď.), alebo tým, ktorých nohy sú vystavené zvýšenej námahe (napríklad pri nadváhe).Vein ProteX ako vynikajúci antioxidant možno odporučiť každému, pretože podporuje ochranu buniek proti škodlivým voľným radikálom.

Prípravok v jednej tabletke obsahuje: hesperidínový komplex 15 mg, kurkuma 50 mg, vitamín C 250 mg, MSM (metylsulfonylmetan) 150 mg, komplex oligomérnych proantocyanidínov – antioxidanty (OPC) 100 mg, extrakt z ďumbiera 50 mg.

Upozornenie: Prípravok nemôže nahradiť lekárske vyšetrenie a liečbu. Ak trpíte ochorením žíl, poraďte sa s lekárom. Počas tehotenstva a dojčenia sa pred začatím užívania prípravku poraďte s lekárom.

Odporučené dávkovanie: 1 až 2 tabletky (odporúčame pred jedlom)

Obsah: 60 tabliet

  • Výrobca Calivita International, USA
  • Výhradný distribútor CV Products s.r.o, Bratislava
  • Expiračná doba 04.2016
  • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 1,5 tablety/40 dní