Výživový doplnok Spirulina Chlorella PLUS, morské riasy

Spirulina a Chlorella sú morské riasy. Riasy sú vodné rastliny s jednoduchou štruktúrou, ktoré sú bohatým zdrojom bielkovín, vitamínov, minerálnych látok a vlákniny, takže sú schopné  účinne podporovať zdravie. Na našej planéte sú riasy zdrojom života. Hrali dôležitú úlohu vo vývoji života na Zemi: fotosyntézou vyrábali kyslík, čím vytvárali vhodné podmienky pre vznik vyšších foriem života. Niektoré druhy rias sú od nepamäti hodnotným zdrojom výživy pre ľudí. Hoci v Európe nie je každodenná konzumácia rias rozšírená, v ázijských krajinách a v Afrike, ako aj na Kube a v Mexiku, sú riasy v kuchyni veľmi populárnymi základnými surovinami.

Ako poskytuje Spirulina Chlorella PLUS komplexnú ochranu?

Riasa spirulina je veľmi užitočným zdrojom  živín; obsah bielkovín v nej môže tvoriť až 70%. Okrem toho je bohatá na rôzne druhy vitamínu B,  chlorofyl, betakarotén, vitamín E a viaceré minerály.spirulina-chlorella-plus-1803_jpg_290x600_q85

Riasa chlorela je  tiež vynikajúcim zdrojom vysoko kvalitných bielkovín,  vitamínov rozpustných v tukoch, minerálov a vlákniny.

Obidve riasy sú známe svojím vysokým obsahom jódu.  Tieto dve cenné riasy boli doplnené o alkalizujúce obilné lístky a lucernu, ako aj o patentovanú zmes obsahujúcu hodnotné zelené zložky a antioxidanty, ako sú napríklad výťažky z Aloe Vera alebo lykopénu.

Účinky

Vďaka hodnotným živinám, vitamínom a minerálom je vynikajúcim doplnkom zdravej stravy a svojím pôsobením všeobecne vitalizuje organizmus, posilňuje imunitu a má antioxidačné účinky. Jód je nevyhnutný pre tvorbu hormónov štítnej žľazy, správny metabolizmus a procesy tvorby energie v tele. Okrem toho pomáha zachovávať celistvosť vlasov, nechtov a kože. Chlorofyl svojimi alkalizujúcimi účinkami pomáha odstraňovať škodlivé pôsobenie  prekyslenia.

Kedy sa odporúča?

  • Ak chcete dodať svojmu telu energiu;
  • Pri diétach s nízkym obsahom bielkovín a pri zvýšenej potrebe bielkovín – pri športe, ťažkej fyzickej práci, aktívnom živote;
  • Ako doplnok alkalizujúcich a detoxikačných kúr;
  • Ak ste extrémne vystavení negatívnym účinkom dnešného zrýchleného sveta (stres, smog, fajčenie).

 

  • Upozornenie: Ak trpíte poruchami funkcie štítnej žľazy, pred užívaním doplnku sa poraďte s lekárom! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Uchovávajte mimo dosahu detí!Pozn.: Patentovaná zmes je prášok zo semienok zelera, prášok z hnedej riasy, prášok z kapusty, špenátový prášok, prášok z koreňa púpavy, prášok z petržlenu, výťažok z luteínu, výťažok z lykopénu, prášok z listov ružičkového kelu, prášok z čiernej reďkovky, prášok z Aloe vera, prášok z brokolice.

 

Účinné látky v jednej tablete:

Obsah balenia: 100 tabliet

Odporúčané dávkovanie: jedna tableta denne alebo podľa rady odborníka

 

  • Výrobca Calivita International, USA
  • Výhradný distribútor CV Products s.r.o, Bratislava
  • Expiračná doba 11.2014
  • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 1 tabletka/100 dní