SambuRex, podpora imunitného systému, baza čierna

SambuRex je tekutým výživovým doplnkom, ktorý je v prvom rade zacielený na podporu imunitného systému. Popri svojej hlavnej zložke – baze čiernej – Sambucus – obsahuje aj dva druhy echinacei a astragalus, ktoré sú obľúbené predovšetkým v orientálnej medicíne. Prípravok je doplnený ďalšími komponentmi.

Jednou z najdlhšie používaných liečivých rastlín vôbec je baza čierna. V niektorých európskych samburex-1951_jpg_290x600_q85krajinách si ju cenili natoľko, že jej dokonca pripisovali magické vlastnosti. Baze čiernej sa však nepripisovala iba čarodejná, ale aj liečivá sila. V ľudovom liečiteľstve sa používala proti kašľu či na podporu trávenia, v prípade zápalu krčných mandlí alebo hrdla sa aplikovala aj ako kloktadlo. Ide o znamenitý posilňovač imunity bohatý na antioxidanty (napr. flavonoidy), pričom pozoruhodný je aj jej obsah vitamínu C.

Echinacea purpurová a Terčovka úzkolistá (známa tiež ako Echinacea úzkolistá) sú jednou z najpopulárnejších bylín severnej Ameriky. Jej zložky podporujú fungovanie prirodzeného obranného systému a napomáhajú pri ochrane zdravia dolných močových ciest.

Kozinec blanitý (astragalus) je bylinou pochádzajúcou z Ázie. Jej koreň sa už vyše dvetisíc rokov používa v čínskej medicíne ako prostriedok zvýšenia vitality a životodarnej energie čchi. Hovorí sa o nej, že má schopnosť vytvárať akúsi ochrannú ulitu pred rôznymi ochoreniami.

Prečo odporúčame užívanie SambuRex?

Obsahuje iba prírodné zložky. Neobsahuje žiadny pridaný cukor, umelé sladidlá či konzervačné látky. Neobsahuje alkohol, preto ho možno používať vo veľkom meradle. Jeho účinné zložky sú prítomné vo vysokých dávkach a v koncentrovanej forme; navyše sa tieto zložky navzájom dopĺňajú. Vďaka svojej príjemnej chuti sa môže užívať samostatne alebo dokonca primiešaný do jedál či nápojov.

Kedy ho odporúčame?

Vždy, keď potrebujete svoj organizmus posilniť či povzbudiť, keď chcete posilniť svoj imunitný systém – predovšetkým v období nádchy či chrípky, keď potrebujete antioxidačnú ochranu a uprednostňujete tekuté výživové doplnky pred kapsulami či tabletkami, keď ste vystavení nadmernému stresu či negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia moderného života.

Upozornenie: Skladujte mimo dosahu detí, neprekračujte odporúčanú dennú dávku a po otvorení skladujte v chlade. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali pred užívaním tohto produktu najskôr poradiť so svojím lekárom. Neodporúča sa pre deti do 1 roka a v prípade precitlivenosti na čeľaď Krížokveté (napríklad nevädza, vŕbovka, agát, slivky a pod.) hoci obsahujú veľmi účinné látky proti nádorom, odporúčame sa poradiť s odborníkom.

Zaujímavosť: Magická baza sa objavuje aj v moderných rozprávkach: napr. Harry Potter, obľúbený detský hrdina, zdoláva svojho nepriateľa čarovným prútikom z bazy čiernej.

Objem náplne: 240 ml

Zloženie: extrakt bazy čiernej 5000 mg, extrakt echinacea (pururova a úzkolistá) a kozinca 130 mg, vitamín C 100 mg a zinok 5 mg

Odporučené dávkovanie: 5 ml (jedna čajová lyžička)

  • Výrobca Calivita International USA
  • Výhradný dovozca Valivita International Slovakia s.r.o. Bratislava
  • Expiračná doba 04.2014
  • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 5 ml/48 dní