Výživový doplnok Pure Yucca, pomoc pri črevnom ochorení a detoxikácii

Juka (Yucca) je večne zelená rastlina, ktorá pochádza zo Spojených štátov, Mexika a Karibských ostrovov. Svojim vzhľadom pripomína palmu s hrubým a krátkym kmeňom a s listami v tvare meča. Má kvety v tvare zvona, ktoré po rozkvitnutí rastú do tvaru pyramídy a v noci vydávajú sladkú vôňu. Indiáni ju považovali za najkrajší strom púšte. Po celé stáročia jej prejavovali úctu a pokladali ju za „strom života“ pre jej obdivuhodnú liečivú moc.

Aplikuje sa širokopásmovo a to najmä pri chorobe hrubého čreva (črevný katar, polypy, Crohnova choroba) a reumatické ťažkosti ako artritída, artróza a dna. Tieto ochorenia sa vpure-yucca-2078_jpg_290x600_q85súčasnosti zaraďujú k chronickým metabolickým ochoreniam. Mnohé liečivé rastliny dokážu svojimi močopudnými účinkami zvýšiť a urýchliť vyplavovanie škodlivých a toxických látok z organizmu. Tým podstatne zlepšujú zdravotný stav ľudí trpiacich na spomínané metabolické choroby. Takýmto liečivými rastlinami sú púpava, žihľava a vŕbová kôra. Juka však najlepšie podporuje detoxikačný proces.

V čom spočíva tajomstvo juky? Dokáže prežiť aj v extrémnych klimatických podmienkach: mrazivé noci, spaľujúce poludňajšie slnko, niekoľko mesiacov trvajúce sucho a neuškodia jej ani víchrice. Výťažok (prášok zo stopky) z juky obsahuje enzýmy, saponín, chlorofyl, antioxidanty a ďalšie aktívne zložky. Má mnoho pozitívnych vlastností, ale najvýznamnejšia je jej detoxikačná schopnosť. Pomáha pri dokonalom vstrebávaní potrebných živín, podporuje trávenie, posilňuje a reguluje proces vylučovania. Juka je požehnaním pre tých, ktorí trpia na chronické choroby hrubého čreva. Kúra, pri ktorej sa podáva juka, trvá niekoľko týždňov a počas nich sa doslova omladí celý organizmus. Juka zlepší celkovú fyzickú i psychickú rovnováhu, zabezpečí po každej stránke dobrý zdravotný stav a umožní lepšiu ochranu proti rôznym ochoreniam zvýšením odolnosti organizmu. Zníži hladinu cholesterolu a pôsobí protistresovo. Prirodzený účinok saponínu je vhodný na úľavu pri zápale kĺbov.

Upozornenie: Počas kúry pomocou juky je dôležité prijímať veľké množstvo tekutín. Kapsuly sa musia zapiť 1 až 2 pohármi vody. Denne treba vypiť 2 až 3 litre tekutín, aby sa mohli z tela ľahšie vylúčiť toxické látky. Na začiatku kúry sa môžu vyskytnúť určité sprievodné prejavy: zvýšené vylučovanie moču, hnačky, zníženie hladiny cukru a draslíka v krvi. Je to výsledok zrýchlenej látkovej premeny a zbavovania sa organizmu jedovatých látok. Všetky tieto prejavy sa postupne stratia, ak budeme dodržiavať správne dávkovanie a primeranú výživu (strava rastlinného pôvodu zostavená podľa rady odborníka). Deti do 10 rokov môžu užívať doplnok zdravej výživy z juky iba so súhlasom a pod kontrolou odborníka.

Odporučené dávkovanie: Začať 1 až 2 kapsulami denne. Po niekoľkých dňoch dávku zvýšiť na 2 až 4 kapsuly. V prípade intenzívnej detoxikácie užívať 3 kapsuly 3x denne v dĺžke niekoľkých týždňov. Detoxikáciu s týmto doplnkom odporúčame robiť jedenkrát do roka. Na požiadanie zašleme aj dávkovací kalendár odkonzultovaný lekárom podľa zvolenej intenzity detoxikácie!

Viac o bylinke na stránke Juka.

Obsah v jednej kapsule: prášok zo stopky Juky 500 mg

Obsah: 100 kapsúl

 

  • Výrobca Calivita International, USA
  • Výhradný distribútor CV Products s.r.o, Bratislava
  • Expiračná doba 08.2016
  • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 5 kapsúl/20 dní