Výživový doplnok Probio Balance, podpora črevnej flóry

Doplnok zdravej výživy Probio Balance je na podporu imunitného systému. Na našich stránkach ste sa dočítali o všeobecne známej pravde, že až 80% systému imunity je v črevách. Preto je rozumné udržovať rovnováhu práve v tomto orgáne. V ideálnom prípade je množstvo užitočných baktérii v našom tele väčšie množstvo než škodlivých, avšak tento stav sa môže ľahko probio-balance-1735_jpg_290x600_q85narušiť.

Poškodzovanie črevnej flóry má príčiny najmä v liečbe antibiotikami (neničia len škodlivé patogény), stres, konzumácia príliš korenistých a mastných jedál, alkoholizmus, vystavenie cudzím bakteriálnym kultúram (exotická cudzina), fajčenie a hnačkové ochorenia.

Poznámka: Pre obnovu rovnováhy v črevách môže byť rozumné užívanie probiotických baktérii a prebiotík.Probiotiká sú účinné mikroorganizmy, ktoré odolávajú účinkom žalúdočných a žlčových kyselín a tráviacich enzýmov a sú schopné sa množiť v hrubom čreve.Prebiotiká sú komplexné sacharidy, ktoré sú výhradnou potravou probiotík. Doplnky obsahujúce súčasne probiotické kultúry aj prebiotiká sa nazývajú synbotiká.

Tento nový produkt je synbiotikom, ktoré obsahuje štyri miliardy troch probiotických kmeňov nachádzajúcich sa v ľudskom tele aj prirodzene a je doplnené aj o prebiotiká. Čerešňová príchuť žuvacích tabliet je ideálne aj pre deti (nehrozí nebezbečie vdýchnutia).

Upozornenie: Pri hnačke okrem užívania doplnku dodržujte pokyny lekára a všeobecne známe zásady pri týchto ochoreniach (prísun tekutín). Pri diagnostikovaní vredov, Crohnovej choroby sa pred začiatkom užívania poraďte s lekárom. Neprekračujte odporučené dávkovanie.

Odporučené dávkovanie: 1 žuvacia tabletka denne

Obsah: 60 tabletiek

V jednej tabletke sú obsiahnuté probiotické kultúry 4 mld (Lactobacillus acidophylus, Bifidobacterium longum a Lactobacillus rhamnosus) a frukto – oligosacharidy 25 mg.