Výživový doplnok Omega 3 concentrate, nenasýtené mastné kyseliny

Gélové kapsule vyrobené z rybieho oleja obsahujú nenasýtené mastné kyseliny. Doplnok je výborným prostriedkom aj elimináciou škodlivých stresových vplyvov každodenného moderného života.

Po tom, čo lekári zistili, že u národov používajúcich vo zvýšenej miere rybie mäso a iné produkty vyrobené z rýb (napríklad Eskymáci), sa vyskytujú niektoré chorobné stavy (infarkt myokardu, artérioskleróza, niektoré nádorové ochorenia) v oveľa menšom percente ako u európskej populácie, začali sa zaujímať o pravú podstatu tohto javu. Zistilo sa (dr. Bang, dr. Dyeberg), že ak strava obsahuje vyššie zastúpenie viacnásobne nenasýtených mastných kyselín (NMK), ktoré sa vyskytujú práve v mäse rýb, tuleňov, dochádza k podstatnému zníženiu výskytu mnohých chorôb. Kyseliny sa vyskytujú aj v rastlinných olejoch, ale percento výskytu v rybom mäse je niekoľkonásobne vyššie. Názov celej rady – omega – je odvodený z priestorového vzhľadu usporiadania molekúl týchto nenasýtených mastných kyselín. Táto séria má niekoľko podskupín, omega 3, 6 a 9, z ktorých k najdôležitejším je zatiaľ radená podskupinaomega 3. Dôležitosť týchto NMK pre ľudský organizmus je v tom, že je základom pre tvorby hormonálneho radu prostaglandínov. Prostaglandíny plnia v organizme rad dôležitých funkcií: regulujú funkcie krvného obehu, imunitného systému, premeny tukov a ďalšie. Znižujú LDL cholesterol („zlý cholesterol“)a hladinu triglyceridov, znižujú riziko tvorby krvných zrazenín, čím prispievajú k zníženiu rizika kôrnatenie tepien a infarktov. Tým, že znižujú viskozitu krvi, prispievajú k jej lepšiemu prúdeniu, tým vo veľkej miere zlepšujú prekrvenie všetkých tkanív a ich zásobovanie kyslíkom a inými látkami. Niektoré prostaglandíny pôsobia aj proti zvyšovaniu krvného tlaku. Dôležitá súvislosť je tu vo vzťahu k chorým na diabetes mellitus – cukrovku. Títo chorí sú až päťnásobne častejšie vystavení riziku srdcových a cievnych chorôb ako priemerná populácia. Ak pacienti s cukrovkou dodržiavajú lekárom odporúčanú diétu a užívajú svoje predpísané lieky, dostatočne vysoký príjem NMK im pomáha znížiť už aj tak vysoké riziko kardiovaskulárnych ochorení na minimum (zníženie výskytu problematiky tzv. „diabetickej nohy„, infarktu myokardu a ďalších cievnych ochorení).
Ďalšou oblasťou, kde hrá dostatočný prísun NMK dôležitú úlohu je aj zníženie výskytu určitých typov nádorového bujnenia – rakoviny prsníka u žien a u oboch pohlaví rakoviny hrubého čreva, ktorej frekvencia v našej populácii rýchlo narastá (dr. David P. Rose). Výsledky výskumu ukazovali tiež, že pozitívne pôsobí aj na fajčiarov. Veľkú úlohu má v zlepšení stavu kožnej lupienky (psorasis) u mnohých postihnutých. Tieto pozorovania ale tiež potvrdili fakt, že po ukončení užívania sa stav opäť vrátil k predchádzajúcemu stavu. Ďalej pomáhajú v podpore imunitného systému (zníženie rizika infekcií) a ako dôležitý zástupca pre tvorbu skupiny stavebných tukov v organizme, pomáhajú udržiavať správne funkcie nervovej sústavy. Preto ich aplikácia môže viesť k zlepšeniu aj niektorých neurologických (nervových) ochoreniach (sclerosis multiplex – roztrúsená mozgomiešna skleróza). V neposlednom rade majú význam pri boji s nadváhou, kde pomáhajú k zlepšeniu metabolizmu zásobných (podkožných) tukov a v ochrane a zlepšovaní pleti.

Uplatnenie: Obsahom vysoko nenasýtených mastných kyselín zasahuje doplnok do metabolizmu tukov. Znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi. Znižuje riziko kôrnatenia tepien a srdcového infarktu. Mierni predmenštruačný syndróm. Posilňuje nervový systém. Podporuje obranyschopnosť organizmu, zlepšuje prekrvenie tkanív, má protizápalové účinky, udržuje správnu funkciu nervovej sústavy.

Účinky:

  • prispievajú ku zachovaniu optimálneho KT a hladiny triglyceridov v krvi,
  • prispievajú ku normálnemu vývoju nervovej sústavy embrya rovnako ako nervovej sústavy v detstve,
  • podporujú zdravé funkcie srdca, mozgu a zraku.

Zloženie:

  • vysoký koncentrát rybieho oleja 600 mg, v tom obsiahnuté EPA 180 mg (eikosapentaenová kyselina), a DHA 120 mg (dokozahexaénová kyselina)

Upozornenie: NMK sú citlivé na pôsobenie voľných radikálov, preto pri ich užívaní by mali byť užívané i antioxidanty.

Obsah: 100 mäkkých kapsúl

Dávkovanie: 1 až 3 tobolky denne, najlepšie po jedle.

  • Výrobca Calivita International, USA
  • Výhradný distribútor CV Products s.r.o, Bratislava
  • Expiračná doba 09.2015
  • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 2 tobolky/50 dní