Výživový doplnok Melatonin 3, dobrý spánok

Melatonin 3 je doplnok zdravej výživy s predĺženým uvoľňovaním, ktorý zabezpečuje priebežné vstrebávanie účinných látok. Vďaka tomu nielen uľahčuje zaspávanie, ale prostredníctvom dlhodobého vstrebávania pozitívne vplýva aj na dĺžku a kvalitu spánku.

V mozgovom kmeni sa nachádza orgán najvyššieho významu – epifýza. Pri znížení intenzity svetla sa v tejto žľaze vytvára zo serotonínu melatonín, ktorý má dôležitú úlohu pri zachovaní pravidelného cyklu spánku a bdenia. Podľa množstva prirodzeného svetla sa produkcia melatonínu zvyšuje, čím pre naše telo zabezpečuje fyziologicky uspokojivý oddych. Názovmelatonin pochádza z gréskeho slova melas – v preklade čierny, čo naznačuje, že táto látka melatonin-1733_jpg_290x600_q85sa tvorí len v tme. Melatonín je však dôležitý pre živočíchy a to v období jesene, kedy napríklad sa začínajú niektoré druhy vtákov na sťahovanie, ďalším melatonínreguluje rast srsti a riadi ukladanie na zimný spánok.

Hladina melatonínu v tele sa mení podľa dvoch rytmov. Jedným z nich je denný rytmus súvisiaci so striedaním dňa a noci, druhým je celoročný rytmus, ktorý sa riadi dĺžkou dňa. Hladina melatonínu môže byť v noci až desaťkrát vyššia ako cez deň. Táto rovnováha sa môže ľahko porušiť, zvlášť u ľudí, ktorých práca si to vyžaduje, napr. práca na tri zmeny, alebo tých, ktorí často lietajú cez niekoľko časových pásiem. Ľudia bojujúci s problémami so zaspávaním často siahajú po syntetických liečivách. Toto riešenie však možno ľahko nahradiť doplnkom (prípravkom) s prírodnou látkou, ktorá sa tvorí aj v našom tele. Na rozdiel od syntetických prostriedkov na spanie, melatonínzaručuje, že sa ráno zobudíme prirodzene oddýchnutí. Je dôležité spomenúť, že tvorba tohto hormónu sa s postupujúcim vekom znižuje a tak jeho príjem zvonka môže byť vynikajúcou pomocou pri niektorých poruchách spánku u starších ľudí. Ľudské telo najlepšie funguje vtedy, keď je zabezpečený náležitý cyklus spánku a bdenia. Tým, že podporuje uspokojivý spánok a relaxáciu, prispieva melatonín k normálnemu fungovaniu imunitného systému a podporuje správnu reguláciu krvného tlaku i telesnej teploty.

Obsah balenia: 60 tabliet

Odporučené dávkovanie: 1 až 2 tabletky pred spaním alebo podľa odporučenia odborníka

Obsah jednej tablety: melatonin 3 mg

Upozornenie: Neprekračujte dennú dávku! Melatonín sa užíva pol hodiny pred spaním. Pri diagnostikovanom poškodení nervového systému sa poraďte s odborným lekárom o aplikácii melatonínu.

 

  • Výhradný distribútor CV Products s.r.o, Bratislava
  • Výrobca Calivita International, USA
  • Expiračná doba 09.2016
  • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 1,5 tablety/40 dní