Výživový doplnok Mega qProtect, antioxidant s ginkgom

Mega qProtect je viaczložkový doplnok, antioxidačný prípravok obsahujúci okrem známych antioxidačných vitamínov a stopových prvkov výťažok zo zeleného čaju, Co Q10, rastlinné karotenoidy a aminokyseliny. Špeciálnou aktívnou zložkou je výťažok z listov stromu Ginkgo biloba. Jeho zložky zabezpečujú efektívne pôsobenie na ochranu činnosti organizmu.

Použitie: Väčšina chronických chorôb vzniká pôsobením voľných radikálov, ktoré narúšajú imunitu a to môže viesť k poruchám genetickej informácie až k nádorovému bujneniu. Chorôb spojených s oxidačným stresom je veľké množstvo, napríklad diabetes mellitus, ateroskleróza, katarakta (sivý zákal), syndróm starnutia, rakovinové bujnenie. V takýchto prípadoch môžu byť voľné radikály neutralizované a zneškodnené pomocou antioxidantov. Voľné radikály zasahujú škodlivo do mnohých pochodov vo vnútri buniek, preto je potrebné pôsobiť rôznymi antioxidantmi, treba využiť ich kombináciu (synergiu). Základom produktuMega qProtect sú listy stromu Ginkgo biloba. Pozitívne ovplyvňujú poruchy srdcového rytmu, dajú sa s úspechom použiť pri hemoroidoch v oblasti konečníka a kŕčových žilách na dolných končatinách, dokonca už aj v štádiu bércového vredu. Ich účinky na mozgové riečisko sa prejaví zlepšením pamäti, pozitívne môžu pôsobiť na migrenózne bolesti, depresívne stavy, prejavy mozgovej aterosklerózy. Začínajú sa používať aj pri Alzheimerovej chorobe. Ďalšie významné uplatnenie prípravku Mega qProtect je pri ochorení pečene. U pacientov s poškodenými pečeňou (hepatopatii) dochádza k prejavom cerebrálnej intoxikácie, teda k poruchám mozgovej činnosti. Jednou z jej príčin je nedostatok lipoovej kyseliny. Ak chýba táto kyselina, hromadí sa v tele acetón a butylenglykol, ktoré sú zodpovedné za poruchu mozgovej činnosti, ktorá sprevádza ochorenie pečene.

Odporučené dávkovanie: 2 až 4 tablety denne

Balenie: 90 tablietmegaprotect-4life-2055_jpg_290x600_q85

Zloženie jednej tablety: Betakarotén 5 mg (8333 M.J.); Vitamín A 0,75 mg (2500 M.J.); Vitamín E 50 mg (50 M.J.); Mangán 1 mg; Koenzým Q 10 5 mg; Palmitan askorbový 50 mg; Selén 25 mg; Lykopenový komplex 2,5 mg; Vitamín C 50 mg; L-cysteín 50 mg; L-glutatión 5 mg; Kyselina lipoová 50 mg; Ginkgo biloba extrakt 10 mg; extrakt zo zeleného čaju 7,5 mg; extrakt z čučoriedok 2,5 mg

  • Výrobca Calivita International, USA
  • Výhradný distribútor CV Products s.r.o, Bratislava
  • Expiračná doba 09.2016
  • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 3 tablety/30 dní