Mega CoQ10 Plus, koenzým

Čo to je koenzým?

Zlepšenia pozorované u pacientov boli následujúce: zvýšenie výkonu srcového svalu, sily úderu srdcového svalu, indexu srdcového svalu a ejekčnej frakcie. Koenzým Q10 je zodpovedný za zvýšenie sily kontrakcie srdcového svalu.

Predpokladám, že nemusím zdôrazňovať dôležitosť hladiny CoQ10 v organizme, najmä ak už mega-coq10-plus-2048_jpg_290x600_q85máte nad tridsať rokov veku a to bez ohľadu na to, či ste zdravý alebo nie.  Koenzým je kofaktor, teda nízkomolekulárna látka nebielkovinovej povahy, ktorá tvorí súčasť zložených enzýmov. Koenzým nie je pevne viazaný na apoenzym, teda vlastnú bielkovinovú zložku enzýmu. Koenzým preto môže medzi rôznymi apoenzýmami voľne prechádzať.

Jedným z najlepšie preskúmaných účinkov koenzýmu Q10 je jeho schopnosť dodávať energiu pre prácu srdca a posilniť srdcový sval. Na základe niekoľkých výskumov sa potvrdilo, že chronický nedostatok koenzýmu Q10 može mať pre srdce nepriaznivé dôsledky. Koenzým Q10 chráni pred civilizačnými chorobami vrátane rakoviny, predchádza rýchlemu stárnutiu, únave, stresu a priaznivo pôsobí na imunitný systém. Má tiež priaznivé účinky pri – ochoreniach zubov a pri paradentóze, ochorenach dýchacích ciest a astmy. Užíva sa i pri liečbe porúch mozgových činností súvisiacich so schizofréniou a Alzheimerovou chorobou. Spomaľuje proces starnutia.

Mega CoQ10 Plus je silnejší s dlhotrvajúcim účinkom.

Kedy odporúčame užívať Mega CoQ10 Plus?

Popri zvýšenej psychickej a fyzickej záťaži náš organizmus zaťažuje aj fajčenie alebo častokrát aj užívanie liekov. V týchto prípadoch treba vo väčšej miere zvýšiť hladinu CoQ10 v krvi, aby sa mohol rozvinúť jeho účinok. Užívaním vyššej dávky môžeme urobiť veľa pre zachovanie zdravia svojho srdca, normalizáciu krvného tlaku, ťažkosti s ďasnami, hučanie v ušiach (tinitus) a udržanie svojich mentálnych schopností. O pozitívnych výsledkoch hovoria aj ľudia s migrenóznymi stavmi.

Vhodná dávka pre tých, ktorí užívajú CoQ10 ako liek…

CoQ10 je enzým rozpustný v tukoch, čo okrem iného znamená aj to, ža ho treba užívať dlhodobo a odporúča sa pokračovať v užívaní, aj keď už sa prejavia jeho účinky. Avšak na to, aby sa efektívnejšie vstrebal, je lepšie ho užívať vo viacerých menších dávkach.

Trojitá antioxidačná ochrana

Dobre známa trojica – betakarotén, vitamín E a selén – nesmú chýbať v tomto prípravku zdravej výživy. Tieto zložky aj samostatne patria medzi najdôležitejšie antioxidanty, avšak v synergickom efekte sa účinky posilňujú.

Obsah balenia: 60 kapsúl

Účinné látky v jednej kapsule: CoQ10 50 mg; betakarotén 1000 UI; vitamín E 10 UI a selén 10 mcg

Odporučené dávkovanie: jedna kapsula denne

Zaujímavosti:

 • Výskumy v Texase a v Belgicku uviedli, že obézni ľudia môžu jednoducho schudnúť ak do svojej výživy zaradia koenzým Q10. Výskumom bolo dokázané, že obézni ľudia majú až 50% deficit koenzýmu Q10 v tkanive. Ľudia, ktorí jedia veľa a pritom zostávajú chudí majú výrazne vyššiu hladinu tohto koenzýmu v krvi. Tento úžasný enzým môže zvýšiť účinnosť metabolizmu v bunkách a tým stimulovať prirodzenú stratu hmotnosti.
 • V experimentoch bolo zistené, že u jedincov s hypertenziou je redukované množstvo koenzýmu Q10, jeho podanie dokáže zvýšený krvný tlak znížiť. Takisto v klinických pozorovaniach bolo zistené, že u hypertonikov je znížená leukocytárna aktivita reduktázy sukcinát dehyrogenázy CoQ. Podanie 100 mg koenzýmu Q10 denne viedlo u osôb s esenciálnou hypertenziou so zmiešanou enzymatickou aktivitou CoQ k významnému poklesu krvného tlaku systolického aj diastolického.
 • V ďalšej štúdii boli zlepšenia pozorované u pacientov: zvýšenie výkonu srcového svalu, sily úderu srdcového svalu, indexu srdcového svalu a ejekčnej frakcie. Koenzým Q10 je zodpovedný za zvýšenie sily kontrakcie srdcového svalu.
 • V talianskej štúdii bolo pozorovaných 2664 pacientov s ischemickou chorobou srdca (choroba srdca z nedokrvenia). Účastníci štúdie brali 50 až 150 mg koenzýmu Q10 denne počas 90 dní (väčšina pacientov – 70% dostávala 100 mg/deň.) Po trojmesačnej liečbe koenzýmom Q10 boli percentá pacientov so zlepšenými klinickými znakmi a symptómami následujúce:
  1. potenie 79,8%
  2. edém (nedostatočný prietok) 78,6%
  3. kyanóza (purpurové sfarbenie pokožky) 78,1%
  4. pľúcny edém 77,8%
  5. tlkot srdca 75,4%
  6. závrat 73,1%
  7. prekrvenie žíl 71,8%
  8. subjektívna arytmia 63,4%
  9. nespavosť 62,8%
  10. nočné močenie 53,6%
  11. problémy s dýchaním 52,7%
  Zlepšenie najmenej troch symptómov sa vyskytlo u 54% pacientov, čím došlo k značnému zlepšeniu kvality života. Výsledky tiež poukázali na nízky počet vedľajších účinkov: len 36 pacientov (1,5%) uviedlo mierne vedľajšie účinky spojené s koenzýmom Q10.
 • Výrobca Calivita International, USA
 • Výhradný imprtér CV Products s.r.o., Bratislava
 • Expiračná doba 3.2016
 • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 1 tabletka/60 dní