Výživový doplnok Meal Time, podpora trávenia

Doplnok zdravej výživy Meal Time podporuje trávenie. Obmedzuje plynatosť, nadúvanie a upravuje stolicu. Zlepšuje črevnú mikroflóru. Jedlá konzumované bez enzýmov by sme nedokázali stráviť, náš organizmus by ich nebol schopný zužitkovať. Enzýmy uvoľňujú z potravy také vitamíny, minerály a aminokyseliny, ktoré sú potrebné pre bezporuchovú činnosť organizmu. Prirodzenými zdrojmi enzýmov sú surová zelenina, vajcia, neupravované mäso a meal-time-2072_jpg_290x600_q85ryby. Pretože každý enzým sa podieľa na spracovaní iných živín, nemôže byť jeden enzým nahradený druhým. Pokiaľ je niektorého enzýmu nedostatok, vedie to nielen k poruchám trávenia (nadúvaniu, črevnými plynmi, nepravidelná stolica), ale skôr, alebo neskôr i k chorobám. Enzým z papáje proti tráviacim ťažkostiam, zlepšuje funkciu žlčníka, pečene, pankreasu, hrubého čreva. Bielkoviny v tráviacom systéme – vplyvom enzýmov – sa štiepia na aminokyseliny, vstrebávajú sa a potom sa znova premenia na bielkoviny. Pre trávenie je potrebný pepsín, ktorý bielkoviny v jedle štiepi na menšie jednotky, na tzv. polypeptidy a tým pripraví ďalšiu pracovnú fázu trávenia, čím ich štiepenie na aminokyseliny.

Najdôležitejším štiepnym enzýmom papáje je papaín, podobný ľudskému enzýmu. Preto papaín je často nazývaný rastlinným pepsínom. Indiáni karibskej oblasti už pred storočiami spozorovali, že mäso zabalené do širokých listov papáje rýchlo zmäkne. Dnes základom väčšiny korenín pre zmäkčenie mäsa je práve výťažok z papáje – hlavným účinkom papáje je predtrávenie mäsa (to znamená, že mäso zmäkčí ešte pred tým, než začne jeho trávenie v žalúdku). V ľudovom liečiteľstve papája je už dlhú dobu používaná ako žalúdočný ukľudňujúci prostriedok, ďalej na vypudzovanie hlísty črevnej (škrkavka).

Papája môže mať priaznivé účinky pri kĺbových ochoreniach, kedy chorý pri liečbe berie veľké množstvo aspirínu, resp. pri zápalových ochoreniach, kedy chorí berú steroidy (hormonálne prípravky), tým že znižuje negatívne účinky vyššie uvedených liekov na ľudský organizmus.

Obsah: 100 tabliet

Dávkovanie: 1-2 tablety po jedle alebo podľa potreby

Viac o rastlinke je na stránke Papája obyčajná.