Vitamín C – Liquid C plus, tekutý vitamin C

Liquid C s bioflavonoidmi a so šípkami

V doplnku zdravej výživy Liquid C + CaliVita® spojila blahodarné účinky dobre známeho vitamínu C do tekutého prírodného antioxidačného doplnku. Doplnok patriaci k novej generácii vitamínu C, vďaka svojim zložkám – šípkam a bioflavonoidom z citrusových plodov významne podporuje obranné schopnosti organizmu. Jeho tekutá forma je ideálna pre tých, ktorí nemajú liquid-c-1730_jpg_290x600_q85radi doplnky vo forme tabliet a kapsúl.

Vitamín C je jedným z najdôležitejších vitamínov v našom tele. Imunitnému systému pomáha brániť sa proti baktériám a vírusom, navyše sa zúčastňuje na tvorbe spojivových tkanív, a tak pomáha zachovať zdravé ďasná, pokožku, kosti aj chrupavky. Podporuje tiež zdravú funkciu srdcovo-cievneho systému a je zvlášť prospešný pre fajčiarov, pasívnych fajčiarov a ľudí žijúcich v mestách s vysokou koncentráciou smogu, pretože pomáha zachovávať prirodzenú antioxidačnú ochranu organizmu.

Hlavnými účinnými zložkami Liquid C +vitamín Czískaný z ovocia, bioflavonoidy z citrusových plodov a na vitamín C bohaté šípky, ktoré sú dobre známe v tradičnej medicíne. Bioflavonoidy sú zlúčeniny, ktoré sa zúčastňujú na vstrebávaní a zužitkovaní vitamínu C v tele. Ďalšou zložkou je registrovaný Quick-Sorb®komplex, špeciálna chránená zmes podporujúca vstrebávanie a zužitkovanie prípravku a komplexného bunkového zdravia (ďumbier, indický egreš, paprika).

Tento prípravok je vhodný pre každého člena rodiny, rovnako však aj pre ľudí so zvýšenou potrebouvitamínu C , napríklad športovcov, fajčiarov, ženy užívajúce antikoncepciu, ľudí častejšie konzumujúcich alkohol – pre všetkých, ktorým záleží na svojom zdraví.

Súčasťou tejto vynovenej receptúry je aj rutín – antioxidačná zlúčenina, člen rodiny flavonoidov – ktorá napomáha udržovať zdravé cievy. Ďalšou novou zložkou je antioxidant hesperidin podporujúci zužitkovanie vitamínu C a je významný v boji proti voľným radikálom. Má účinky proti sepse, proti zápalové účinky a zastavuje nádorové aktivity.

V princípe vitamínovou bombou môžeme smelo nazvať extrakt z Acerola čerešne (višne) – známa pod pojmom aj barbadoská čerešňa.

Upozornenie: Po otvorení udržujte v chlade. Na sladenie a ochutenie produktu bola použitá šťava z prírodnej agáve americkej (Agave americana) a citrusový olej (lemon oil). Neprekračujte odporučenú dávku. Pred použitím dokonale pretrepať.

Odporučené dávkovanie: 2,5 ml

Obsah: 250 ml

Zloženie v objeme 2,5 ml: Vitamín C 166,7 mg; výťažok s citusových plodov 166,7 mg (agáve americkéa citrusový olej); výťažok zo šípok 166,7 mg, rutín 5,5 mg, hesperidín 5,5 mg, acerola 2,8 mg.

  • Výrobca Calivita International, USA
  • Výhradný distribútor CV Products s.r.o, Bratislava
  • Expiračná doba 09.2015
  • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 2,5 ml/cca 90 dní