Výživový doplnok L – Lysine Plus, zdravé ľudské bunky

Všetci poznáme dlhý zoznam vitamínov, liečivých bylín a výživných látok, ktoré sú dôležité a užitočné pre ľudské telo. Vieme však, čo potrebujú naše bunky? Začnime však od základu.

Zdravé ľudské bunky sú podmienkou dobrého zdravia. Bielkoviny sú dôležité pre činnosť ľudských buniek a aminokyseliny sú esenciálnymi zložkami týchto bielkovín. Na formovanie tkanív v našom tele sú potrebné bielkoviny tvorené z dvadsiatich rôznych aminokyselín. Ľudský l-lysine-plus-1746_jpg_290x600_q85organizmus je v podstate schopný  vytvoriť si 11 z týchto aminokyselín, kým ostatných 9 musíme do organizmu dodávať zvonku spolu so živinami. Pri intenzívnom strese si z týchto deviatich aminokyselín dokážeme viac či menej  vyprodukovať sedem, avšak naše telo je úplne neschopné tvoriť napríklad lyzín.

Nášmu telu môžeme dodať najhodnotnejšie, kompletné bielkoviny predovšetkým konzumovaním kvalitných bielkovín živočíšneho pôvodu (orientujte sa však podľa krvných skupín). Preto, ak preferujete vegetariánsky životný štýl, dodržiavate diétu s nízkym obsahom bielkovín, nekonzumujete denne dostatočné množstvo bielkovín, vykonávate ťažkú fyzickú prácu, alebo športujete, oplatí sa vám venovať zvýšenú pozornosť náležitému príjmu lyzínu. Približne polovica bielkovín v ľudskom tele sa skladá z kolagénu, elastínu a iných látok, dôležitých pre spojivové tkanivá. Lyzín sa nielen podieľa na stavbe bielkovín, ale napomáha tiež vstrebávaniu vápnika a je potrebný pre tvorbu kolagénu, a tak ho potrebuje každá bunka v tele. Okrem iných účinkov zlepšuje stav spojivových tkanív a cievnych stien, prispieva k tvorbe a zachovávaniu normálnej stavby kostí,  pomáha pri metabolizme tukov,  procesoch tvorby energie a pomáha zachovávať správnu činnosť svalov. Druhou zložkou prípravku je vitamín C. Jeho mnohé prospešné účinky sú dobre známe: pôsobí ako antioxidant a podporuje imunitný systém; okrem toho však  pomáha aj pri tvorbe kolagénu.

Obsah balenia: 60 tabliet

Zloženie v jednej tablete: L-lyzín 500 mg; vitamín C 60 mg

Odporučené dávkovanie: jedna tableta denne

Upozornenie: O užívaní doplnku zdravej výživy počas obdobia dlhšieho ako 6 mesiacov sa poraďte so svojím lekárom. Neprekračujte dennú odporučenú dávku. Uschovávajte mimo dosahu detí.

 

  • Výrobca Calivita International, USA
  • Výhradný distribútor CV Products s.r.o, Bratislava
  • Expiračná doba 01.2016
  • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 1 kapsula/60 dní