Výživový doplnok Green Care, chlorofyl z lucerny

Doplnok zdravej výživy Green Care obsahujú granulát listov lucerny a uhličitan horečnatý. Lucerna je poľná plodina bohatá na vitamíny a minerálne látky, ktoré majú vynikajúci vplyv na trávenie a prirodzeným spôsobom regulujú funkcie organizmu.

Lucerna (Medicago sativa) sa pre svoje širokospektrálne liečivé vlastnosti už dlho používa v ľudovom liečiteľstve. Listy lucerny sú bohaté na vitamíny (betakarotén, vitamíny B, C, D, E, K a U) a minerálne látky (draslík, železo, vápnik a fosfor). Úspešne sa používa pri liečení chorôb tráviaceho ústrojenstva, vrátane plynatosti a nechutenstva. Je prírodným diuretikom. Často sa používa na liečenie peptických vredov, pretože účinne neutralizuje žalúdočnú kyselinu. Podporuje zrážanlivosť krvi a môže znížiť stratu krvi počas menštruácie (lucerna podporuje zrážanlivosť a zmierňuje stratu krvi; chráni organizmus pred hemofíliou). Je veľmi účinná v prípadoch častégreen-care-1727_jpg_290x600_q85ho krvácania z nosa. Lucerna sa zvlášť odporúča starším ľuďom, pretože posilňuje imunitu organizmu a spomaľuje mentálne a fyzické prejavy starnutia. Zvyšuje fyzickú silu a vitalitu, upravuje narušený spánok.

Obsah balenia: 240 tabletiek

Zloženie jednej tabletky: list lucerny 500 mg; horčík 25 mg

Odporučené dávkovanie: 4 až 8 tabletiek denne, alebo podľa odporučenia lekára

Upozornenie: Po dvoch až troch mesiacoch je vhodné pravidelné užívanie doplnku na jeden mesiac prerušiť. Pacienti, ktorí berú lieky proti zrážanlivosti krvi, by nemali užívať doplnky (prípravky) obsahujúce vitamín K (pokiaľ ošetrujúci lekár neodporučí inak).