Výživový doplnok Garlic caps, cesnak a petržlen

Doplnok zdravej výživy vo forme gélových toboliekGarlic caps obsahujúce cesnak a petržlen, účinne využívané v tradičnej medicíne – so širokospektrálnym využitím, ale bez neželaného vplyvu  čerstvého cesnaku (nepríjemný zápach, pálenie v žalúdku).

Cesnak je aromatická rastlina po mnoho rokov známa svojimi liečivými  účinkami. Obsahuje  vyše 200 druhov biologicky aktívnych látok vrátane vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín a enzýmov. Na ľudský organizmus má množstvo liečivých účinkov. Znižuje hladinu zlého (LDL) a súčasne zvyšuje hladinu dobréhocholesterolu (HDL) v krvi, čím znižuje riziko vzniku garlic-caps-1716_jpg_290x600_q85artériosklerózy. Keďže má schopnosť rozširovať cievy, je veľmi účinný pri niektorých druhoch bolestí hlavy. Je prírodným prostriedkom proti hypertenzii (vysokému krvnému tlaku). Vďaka svojim antibiotickým vlastnostiam je významným pomocníkom v  boji proti kataru priedušníc a zápalu priedušiek. Je účinný proti infekciám spôsobeným niektorými  mikroorganizmami (hubovité plesne, baktérie, vírusy). Petržlen je známy predovšetkým svojimi silnými močopudnými účinkami. V ľudovom liečiteľstve sa používa na prípravu bylinkového čaju na podporu činnosti obličiek, proti tvorbe obličkových kameňov a ako prevencia kataru močového mechúra. Podporuje chuť do jedla a používa sa aj ako účinný prostriedok na uvoľnenie napätia, na uvoľnenie hlienov a ako utišujúci prostriedok. Znižuje možnosť tvorby žlčníkových a obličkových kameňov a pomáha pri vyplavovaní piesku z obličiek.

Obsah balenia: 100 gélových toboliek

Zloženie jednej toboľky: cesnak bez zápachu 350 mg;petržlen 2500 mcg

Odporučené dávkovanie: 2 až 4 denne

Upozornenie: Neodporúčame dávkovať tehotným ženám, pretože vyvoláva menštruačné krvácanie. Tiež neodporúčame podávanie ako močopudný prostriedok v prípadoch akútneho alebo chronického zápalu obličiek.

  • Výrobca Calivita International, USA
  • Výhradný distribútor CV Products s.r.o, Bratislava
  • Priemerná denná dávka/výdrž balenia 3 kapsule/33 dni