Výživový doplnok Energy&Memory, podpora energie a pamäte

Názoov doplnku zdravej výživy Energy&Memorydistribuovaný na náš trh hovorí jednoznačne. Dodáva energiu a zlepšuje pamäť.

Výslovne sa odporúčame učiteľom a študentom (najmä v skúškovom období), ľuďom vykonávajúcim duševnú prácu, vedúcim pracovníkom vykonávajúcim dôležité pozície, ktorí energy-memory-2077_jpg_290x600_q85musia denne robiť rozhodnutia, ľuďom vykonávajúcim prácu vyžadujúce zvýšenú pozornosť, vysoku koncentráciu, ľuďom vykonávajúcim fyzickú prácu, športovcom a ľuďom, ktorí sa športu venujú aj rekreačne.

V našom mozgu sa nachádza najmenej 25 miliárd nervových buniek. Tie sú prepojené miliónmi nervových vlákien, vďaka ktorým je každá bunka v neustálom spojení s ďalšími tisíckami buniek. Komunikáciu, ktorá medzi nimi prebieha, zabezpečujú bioelektronické prúdy a látky, ktorých úlohou je prenos informácií. S ich pomocou sa informácie dostanú až do „cieľovej stanice“. Nervové bunky sú veľmi citlivé a ľahko sa poškodia, dokonale fungovať dokážu len za vhodných okolností. Pamäť je závislá na koordinovaných aktivitách rôznych častí nášho mozgu. Len „dobre udržiavaný“ jedinec môže mať dobrú pamäť. Ak nie sú zabezpečené predpoklady a látky potrebné na fungovanie nášho organizmu v dostatočnom množstve a kvalite, nastanú rôzne poruchy, dokonca môže dôjsť aj k odumretiu časti nervových buniek.

Uplatnenie: Približne každý siedmy rok sa naše bunky obnovujú. V priebehu starnutia však postupne odumierajú mozgové bunky a to vplyvom zvyšujúcich sa stresových vplyvov, depresie a nedostatku zodpovedajúcej „mozgovej stravy“. V dôsledku toho sa znižuje schopnosť mozgu uchovávať informácie, čo môže spôsobiť zábudlivosť. Zvýšený úbytok funkčného nervového tkaniva sa môže stať príčinou vážnych ochorení (Parkinsonova alebo Alzheimerova choroba). Jedna z možných príčin môže prameniť z deštrukčného účinku voľných radikálov. Náš mozog je orgán, ktorý má najväčšiu spotrebu kyslíka, a tým je aj najviac ohrozeným orgánom nášho tela. V priebehu starnutia klesá antioxidačná aktivita bunkových mitochondrií. V dôsledku toho spôsobujú deštrukčné voľné radikály oxidáciu tukov, čím sa poškodzujú citlivé bunkové membrány a tým aj bunky. Dôsledkom toho nastáva okrem iného nedostatok energie, chronická únava, degeneratívne ochorenia a poruchy pamäti. Zdravie nášho tela a našej pamäti prirodzene ničia aj iné faktory. Vymenujeme len tie najznámejšie, ako napríklad alkohol, fajčenie, prášky na spanie, upokojujúce prostriedky, zlé prekrvenie mozgu, nedostatočná funkcia štítnej žľazy, neustály a intenzívny stres, depresia, nesprávne stravovanie, lenivosť fyzická i myšlienková.

Zloženie:

  • cholín,
  • vitamíny C a E, zinok a selén,
  • horčík (magnézium).

Lecitín náš mozog potrebuje k optimálnej výkonnosti a na učenie.

Cholín (súčasť lecitínu) potrebujeme k prenosu nervových vzruchov. Zohráva dôležitú úlohu pri uchovávaní spomienok. Jeho nedostatok spôsobuje poškodenie krátkodobej pamäte. Tento problém sa môže vyskytnúť ako u školákov, tak u dospelých, častejším javom je však u ľudí starších.

Vitamíny C a E pôsobia synergicky, čiže spoločne vyvíjajú zvýšené účinky, ako keby pôsobili samostatne.

Vitamín E odkladá z bunkovej membrány nebezpečné voľné radikály, vitamín C zabraňuje tomu, aby dochádzalo k reťazovitej produkcii voľných radikálov.

Zinok a selén posilňujú antioxidačné účinky oboch vitamínov.

Horčík zastáva dôležitú úlohu pri aktivite enzýmv, pri prijímaní vápnika a draslíka. Pomáha nám vyhýbať sa depresiám, závratom, svalovej slabosti a svalovým trasom, srdcovým ochoreniam, vysokému krvnému tlaku. Jeho nedostatok narušuje prenos nervových a svalových impulzov, spôsobuje citlivosť a nervozitu.

Guarana sa používa ako bežný prípravok na povzbudenie. Celé generácie ju používajú proti únave. Podporuje činnosť centrálnej nervovej sústavy a nadobličiek, výsledkom ktorej je pocit psychickej sviežosti a zlepšenie činnosti srdca a cievneho systému.

Odporučené dávkovanie: 3 x 1 tabletka, alebo podľa odporučenia odborníka

Obsah: 90 tabliet