Výživový doplnok Digest Ease, tráviace enzýmy

Digest Ease je komplex enzýmov, ktorý účinkuje v celom tráviacom trakte. Napomáha k stráveniu potravy živočíšneho i rastlinného pôvodu. Je vhodnou prevenciou všetkých druhov porúch trávenia.

Podávanie enzýmov je dlhodobo známou liečebnou metódou. Dávno pred tým, ako boli modernými technologickými postupmi izolované prvé proteolytické enzýmy z rastlín a zvieracích orgánov, domorodé kmene v Brazílii a Indii využívali ananásovú šťavu (bromelain) na digest-ease-2074_jpg_290x600_q85liečbu nehojacich sa rán. V ľudovom liečiteľstve mnohých národov sú dodnes enzýmy tropických plodov a zvieracích orgánov (hlavne pankreasu používané miestne (lokálne) i celkovo (perorálne) k liečbe rôznych infekčných a parazitárnych ochorení, kožných i kĺbových zápalov, na hojenie rán a pod., bez toho, aby liečitelia poznali ich podstatu.

Účinnými látkami prípravku Digest Ease sú enzýmy pomáhajúce zužitkovať výživné látky. Sú veľkou pomocou pri trávení stravy prevažne rastlinného pôvodu (zvlášť u vegetariánov), pri niektorých tráviacich problémoch a tiež pri výžive, ktorá sa od tej normálnej líši častosťou jedenia alebo množstvom prijatej potravy.

Po prijatí jedla začne zdravý organizmus ihneď štiepiť výživné látky. Stráviteľné sacharidy, bielkoviny a tuky sa rozkladajú na základné prvky, ktoré sa postupne v tele absorbujú a zužitkujú. Takýto pohľad je však azda  až príliš ideálny, pretože v dnešnom uponáhľanom svete sa vyskytuje stále viac faktorov, ktoré tento základný proces brzdia. Určite ste už po rodinnej či pracovnej večeri zažili pocit ťažoby v žalúdku po  ťažkom mastnom jedle.

Zlé stravovacie návyky a strava nevyvážená z hľadiska času i zloženia ešte viac zaťažujú náš tráviaci systém. Tieto účinky sa môžu zvyšovať aj pôsobením iných škodlivých faktorov, ako sú napríklad stres a umelé potravinové prísady, ktoré môžu blokovať normálnu činnosť čriev, trávenie a vstrebávanie výživných látok.

Digest Ease je komplexom enzýmov čisto rastlinného pôvodu, ktorý pôsobí v širokom spektre prostredí (t.zn. v zásaditom aj kyslom). Odporúčame ho predovšetkým vegetariánom, pretože stravu rastlinného pôvodu robí úplne stráviteľnou. Samozrejme, podporuje tiež trávenie stravy živočíšneho pôvodu. S postupujúcim vekom sa efektívnosť trávenia znižuje. Tráviace problémy sa však nemusia vyskytnúť len v staršom veku, ale v dôsledku dedičných predispozícií aj v inom období života. Keďže trávenie riadia enzýmy, tráviace enzýmy prijímané zvonka môžu pomôcť pri prevencii a zlepšovaní porúch trávenia.

Upozornenie: V prípade závažných porúch tráviaceho traktu (napr. vredy) sa pred užívaním produktu poraďte s lekárom!

Obsah: 100 tabliet

V jednej tablete je obsahnuté:

  • 100 mg hubove enzymy
  • 600 MJ proteolitická aktivita
  • 2400 MJ alfa amyláza
  • 50 MJ amylomaltóza
  • 100 MJ na štiepenie tukov
  • 25 MJ na štiepenie celulozy
  • 400 MJ laktozova aktivity