Výživový doplnok Acai Organic, antioxidant a proti zápalom

Medzi najvýraznejšie vlastnosti Organic Acai(vyslovujte organik asají) – doplnku zdravej výživy patria jeho antioxidačné a protizápalové účinky. Voľné radikály sú molekuly, ktoré sa hromadia v našom organizme ako dôsledky fajčenia (aj pasívneho), stresu, užívania liekov, konzumácie alkoholu alebo chemicky kontaminovaných potravín. Voľné radikály môžu ľahko poškodiť DNA, bunkové steny, dôležité bielkoviny a enzýmy. Môžu zoxidovať nenasýtené mastné kyseliny, čo môže viesť ku chorobám. Antioxidanty proti tomuto procesu pôsobia preventívne.

Z rôznych štúdii vyplýva, že oxidačný stres prispieva ku rozvoju srdcovo – cievnych chorôb, acai-organic-antioxidant-a-proti-zapalom-2049_jpg_290x600_q85niektorých typov rakoviny, DM II, zápalových ochorení a aj poklesu mentálnych schopností (uvádzame len niektoré ťažkosti). Acai obsahuje niekoľko druhov antioxidantov.Acai má vďaka antokyanínom tmavo nachovú farbu. Antokyaníny pôsobia preventívne proti vysokému krvnému tlaku a znižujú riziko srdcovej príhody u žien. Bolo preukázané, že kyselina elagová z tohto ovocia pôsobí preventívne proti poškodeniu kolagénu a zápalom vyvolaným pôsobením UV žiarenia na bunky, teda pomáhajú pri ošetrení zvráskavenej pokožky a zápalov spôsobených UV žiarením. Acai obsahuje aj významné množstvo fytosterolov, pri ktorých bol dokázaný účinok na znižovanie cholesterolu a preventívne pôsobenie proti rakovine. Okrem toho je acai bohatý na vitamíny: vitamíny B1, B2, niacín, vitamín C a E.

Metabolický syndróm je súhrn príznakov, medzi ktoré patrí vysoká hladina inzulínu, znížená glukózová tolerancia, vysoký krvný tlak, zvýšená hladina triglyceridov a cholesterolu. Acai má harmonický účinok na hladinu cukru v krvi, čo je jeden z kľúčov ku akejkoľvek redukčnej diéte, pretože týmto spôsobom je ľahšie odolať náhlemu pocitu hladu. Podľa výskumov sa po mesačnom užívaní acai znížila hladina tukov a cholesterolu v krvi, takže je odporučeným doplnkom stravy aj v boji proti metabolickému synrómu, čiže aj v boji proti obezite, resp. s obezitou.

Ponúkané acai bolo vypestované na organickej farme, takže nie je kontaminované umelými hnojivami, pesticídmi alebo inými chemikáliami.

Odporučené dávkovanie: deti od 14 rokov a dospelí: 2 polievkové lyžice (15 ml až 30 ml) denne; na odporučenie lekára alebo odborníka na zdravé stravovanie deti od 3 do 14 rokov 2 čajové lyžice (5 ml až 15 ml) VŽDY PRED JEDLOM

Účinná látka: 30000 mg vlákniny z ovocia Acai (Euterpe oleracea Berry); kyselina citrónová (regulátor kyslosti)

Upozornenie: Neodporúčané tehotným a dojčiacim ženám; pacientom s chorobami obličiek a predpísanými imunosupresívami (na potlačenie imunitného systému). Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť! Po otvorení uschovajte v chladničke.

Objem balenia: 473 ml