Bylinný čaj Vilcacora - Unkária (kôra) 50 gr

Bylinný čaj Vilcacora kôra (sypaný 50 g) je prírodný produkt bez vedľajších prísad.

Vilcacora je známa predovšetkým medzi Indiánmi amazonského kmeňa Ashanika. Medzi 60 druhmi je významná jedna s názvom Uncaria tomentosa. Je to liana a dosahuje dĺžky až 30 m. Rastlina je zrelá po dvadsiatich rokoch, kedy jej kôra dosahuje požadovanú kvalitu. Práve v kôre a aj v koreni je najviac pozitívne pôsobiacich látok.

Preukázateľné účinky sú pri zápalových ochoreniach, opare, astme, žalúdočných vredoch, nádorových ochoreniach, znižuje riziko mozgovej príhody, infarkt myokardu (IM) a znižovania krvného tlaku. Je vynikajúci preventor. Rastlina je známa aj pod názvom „mačací pazúr“.

Príprava čajoviny: Vzhľadom k tomu, že vilcacora (aj catuaba a lapacho) nie sú obvyklé čajoviny v našich podmienkach, tak uvádzame aj prípravu. Dáme zovrieť 1 liter vody, vložíme 3 polievkové lyžice (alebo podobný objem) kôry do vriacej vody, necháme aspoň 15 minút variť, odstavíme na 10 minút, schladíme, scedíme a pijeme (napríklad v rámci pitného režimu dňa).

UpozornenieVilcacora je vysoko účinná v ochrane proti cudzím látkam v organizme, preto je nevyhnutné pred užívaním poradiť sa s lekárom (transplantáty (pred aj po), transfúzie, tehotenstvo, chemoterapia, rádioterapia, DM I, pri aplikácii hormonálnych liekov, pri alergických rakciách).

 • VýrobcaRosa Canina, ČR
 • PredajcaSlniečková s.r.o.

Cena: 2,70 €

 1. Dobrý deň,
  mám voperovanú dlahu na stehennej kosti po zlomenine stehenného krčka a manžel anginoplastiku ciev, vložený stand. Môžeme užívať Vilcacoru aj napriek týmto skutočnostiam?
  Ďakujem Tátraiová

 2. Dobrý deň prajem,
  ja som užívala uncaria tomentosa ako homeopatikum; predpísal mi ho jeden homeopat v Madarsku, ale tu mi tvrdia, že v SR nie je tak - mi dali čaj Vilcacora. V podstate neviem načo mi ho presne dali, ja mám zvýšené teploty už asi rok a pol a lekári nevedia z čoho. Nevie niekto načo sa používa v homeopatii uncaria tomentosa? Ďakujem

 3. Dobrý deň,
  môžem užívať Vilcacoru aj pri chemoterapii? Mal som nádor na obličke a museli mi ju zobrať.
  Ďakujem

 4. Jana Bednáriková

  Dobrý deň,
  chcem sa informovať, či je pitie čaju vhodné a účinné pri polyneuropatii ťažkého stupňa, glaukóme prípadne aké iné čaje sú na to vhodné???
  Ďakujem.

 5. František Herzáň

  Dobrý deň aj Vám pani Bednáriková, pretože ide o pomerne zložitý problém, rád by som Vás privítal na báze mailovej výmeny, lebo budem mať ďalšie doplňujúce otázky. Vo všeobecnosti však na Vašu otázku ako riešiť tieto ťažkosti čajmi, je odpoved jasná - na podporu pitného režimu určite (!) ale na riešenie tejto diagnózy alternatívne - nie. Preto Vás prosím (ak sa tak rozhodnete) prejdime na kontakt via mail.Ako Vám môžem pomôcť?