Terapia telovými sviečkami

Aplikácia telových sviečok (je možné ich považovať aj za alternatívu čakrových sviečok) je starodávna alternatívna liečebná (preventívna) metóda, ktorá smerom ku orgánom s ťažkosťami využíva Headove zóny. Na čakry sú v ponuke priamo farebné čakrové sviečky. Telové sviečky (tiež z dielne firmy Gizely Halászovej) sú väčšie ako ušné sviečky, sa skladajú z bavlnenej látky, ktorá je zmotaná do kuželového tvaru a je nasiaknutá čistým včelím voskom a 100% éterickým olejom.terapia-telovymi-svieckami-1881_jpg_290x600_q85 Príklady použitia telovej sviečky:

  • zápaly a reumatické bolesti končatín – sviečka sa prikladá na problémové miesta;
  • menštruačné ťažkosti – telová sviečka, muškátovo – šalviová silica v zóne Th 10;
  • kašeľ – telová sviečka, eukalyptová silica v zóne Th 3 a Th 4;
  • žalúdočné ťažkosti – telová sviečka, citrónová silica v zóne Th 6 až Th 9;
  • tráviace ťažkosti – sviečka sa prikladá priamo na pupok;
  • dýchacie problémy – sviečka sa aplikuje na hrudnú kosť (sternum).

Všeobecná charakteristika telových sviečok: Hlavný liečivý účinok telovej sviečky je vplyvom komínového efektu – vytváraním jemného vákua na mieste aplikácie. Tento účinok sa znásobuje vhodným výberom pridanej silice. Prirodzene, rada terapeuta je určite užitočná a odporučenie silice telových sviečok je rozumné akceptterapia-telovymi-svieckami-1882_jpg_290x600_q85ovať. Biely horný okraj (väčší otvor kužela) zapálime a dolný okraj (nezapálený menší otvor kužela) priložíme na boľavé miesto (do priehlbiny pupka, akupunktúrny bod tela, meridiánovú dráhu). Včelý vosk zabezpečuje pomalé a rovnomerné horenie sviečky. Komínový efekt horením sviečky uvoľňuje usadeniny toxínov v tele. Tieto sa cez rozšírené krvné a lymfatické cievy vyplavujú von z organizmu. Odplavením sa prípadný zápal (a tým aj sprievodná bolesť) postupne utlmuje, ubolené miesto sa uzdravuje a regeneruje do stavu zdravia.

Frekvencia použitia:Terapeutické použitie odporúčame 5 až 7 dní za sebou a po 2 až 3 dňoch proces zopakovať. Aplikácia nespôsobuje žiadnu bolesť ani nepríjemné pocity výrazného tepla od horiacej sviečky. Vždy si prečítajte pozorne návod na aplikáciu.

Upozornenie: Neodporúčame aplikovať pri pooperačných stavoch, pri krvácavosti, tehotenstve a alergii na obsiahnuté komponenty v telovej sviečke.

Kontakt na kurz: www.zamas.sk (kategória na stánke Medové masáže), školiteľ Mgr. Monika Stašíková +421 908 554 895

Kontakt MT (predaj a konzultácie) +421 917 610 339 (František)