Terapia s ušnými sviečkami

Terapia s ušnými sviečkami sa uplatňuje pri ťažkostiach s ušami (na kontraindikácie upozorňujeme nižšie).

Ušný maz produkujú mazové žliazky vo vonkajšom zvukovode. Pri žuvaní sa maz vyprázdňuje von. Niekedy sa však môže nahromadiť v podobe mazovej zátky a upchať zvukovod (cerumen). terapia-s-usnymi-svieckami-1877_jpg_290x600_q85Stáva sa to pri nadmernej tvorbe, alebo nedostatočnom vyprázdňovaní mazu (napr. z nevhodne stvárneného vonkajšieho zvukovodu), prípadne pri čistení zvukovodu (ak sa maz zatlačí do hĺbky). Chorému sa zhorší sluch (podobne ako pri kúpaní, keď vniknutá voda upchá zvukovod). Pri tvrdšej mazovej zátke sa zjavuje i bolesť, niekedy chorému hučí v uchu a cíti aj závrate. Podobne je to aj u nosných dutín. Pri bolestiach iných častí organizmu ako uší je rozumné aplikovať telové sviečky (pozri ďalšia terapia).

Aplikácia ušných sviečok rozhodne pomáha aj pri terapii nahromadeného hlienu v horných dýchacích cestách, pri nádche, po zápale ucha, bolesti hlavy, hučaní v ušiach, upchatí nosa (chronický stav) nespavosti a vyrovnávaní tlaku v ušiach. Aplikujeme sviečky tak, že si ľahneme na bok a zapálenú sviečku (na väčšom otvore kužela) opatrne vložíme do otvoru ucha (menším, nezapáleným otvorom kužela); po vyhorení sviečky aplikáciu opakujeme v druhom uchu. I keď je aplikácia jednoduchá procedúra, je rozumné nechať si aplikovať sviečky terapeutom, napríklad pri inom druhu masáže.

Druh silice ušnej sviečky vám terapeut odporučí podľa ťažkostí, s ktorými prídete na masáž.

Upozornenie: Neodporúčame používať pri perforácií ušného bubienka a alergií na obsterapia-s-usnymi-svieckami-1878_jpg_290x600_q85iahnuté látky! Aplikáciu ušných sviečok odporúčame minimálne raz za dva týždne, aspoň v troch cykloch. Zverte sa do rúk odborníka.

Kontakt na kurz: www.zamas.sk (kategória na stánke Medové masáže), školiteľ Mgr. Monika Stašíková +421 908 554 895

Kontakt MT: +420 731 414 027 (Silvia);mailto:silvia.masazeaporadna@seznam.cz

Brno a okolie, terapia podľa dohody

Kontakt MT (predaj a konzultácie) +421 917 610 339 (František)