Medová masáž

Medová masáž je masážna technológia, pri ktorej terapeut pracuje s nahriatym medom na chrbáte klienta. Vďaka výživným látkam v mede a technológiou terapeuta dochádza u klienta ku vyplavovaniu škodlivých látok (toxínov) a ktoré oslabili jeho imunitu. Je vhodná pri odstraňovaní stresu, pri redukcii celulitídy, pri bolestiach kĺbov (artróze, reumatizme), ku zlepšeniu prekrvenia medova-masaz-2023_jpg_290x600_q85pokožky a pri nečistej aknóznej pleti.

Medová masáž v tejto forme k nám prišla z Ruska, kde sa používala už v dávnych dobách a dnes sa znovu objavuje a prežíva svoju renesanciu aj v západných krajinách. Takáto masáž pomáha nášmu telu zdetoxikovať sa, zrevitalizovať, zbaviť sa nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia. Je dôležité poznanie  Haedových zón, kde má ktorý orgán nervové zakončenia a podľa toho vieme určiť, kde máme najväčšie ťažkosti.

Ku terapii používame (ideálne) agátový med, pre jeho vyšší obsah vody, prípadne repkový med. Lesný med má silnejšie zloženie a je hustejší, používame ho opatrnejšie. Výhodné je, ak máme med z čo najbližšieho okolia nášho bydliska, ten je pre náš organizmus najlepší.

Medom natrieme chrbát ošetrovaného, tam pôsobí jeho liečivá sila priamo cez pokožku a dostáva sa do krvi. V druhom kroku špeciálnymi pohybmi rúk „pumpujeme“ či „vysávame“ staré toxíny a usadeniny z hĺbky tkaniva, dokonca až z kĺbov. Miesta, na ktorých sa po krátkom čase vytvorí belavá žuvačkovitá hmota, boli zanesené toxínmi najviac. Takýmto spôsobom sa očisťujú aj vnútorné orgány.

Samozrejme, sú aj kontraindikácie, kedy nie je táto masáž vhodná:

  • alergia na včelie produlty,
  • miesta o s otvorenou ranou,
  • pri poškodenej pokožke ako je ekzém, pri nádoroch, aby sa náhodou nerozšírili metastázy, pri galukóme (vysoký očný tlak), pri krvácaní v tele (vredy), pri trombóze a pri akútnych infekčných ochoreniach.

Masírujeme len chrbát, v istom prípade je možné aj koleno. Pri vyťahovaní toxínov z nôh pomáha masáž od krížovej oblasti smerom hore a pri detoxikácií hlavy a ramien sa pôsobí od vrchu chrbta smerom dolu.

Po masáži môže klient pociťovať mierne stavy ako po detoxikácií, preto musí prijímať veľa tekutín. Zdravý človek môže túto masáž absolvovať raz za mesiac, pri akútnych problémoch 2 x do týždňa aspoň mesiac, alebo 1 x týždenne 2 mesiace.

Kontakt na terapiu MT +420 731 414 027 (Silvia)

Brno a okolie, osobná dohoda, terapeutka dochádza aj na Slovensko spravidla raz do mesiaca do Považskej Teplej.

Kontakt MT +420 602 977 336; lubomir.i@seznam.cz Lubomír (sám terapeut sa označuje ako „mobilný terapeut“ a preto je vhodné kontaktovať na email, resp. na telefón); terapeut dochádza aj na Slovensko spravidla raz do mesiaca do Považskej Teplej.

zdroje: http://nanicmama.sme.sk (adika), učebné podklady; foto: vykupto.cz