Masáž dojčiat – Baby Bell

Masáž dojčiat je metóda, ktorá naučí rodičov ako využiť starostlivý dotyk. Je to súhrn jemných systematických dotykov, uvoľňujúcich prebytočné napätie bábätka, podporujúce trávenie, imunitu aj pohybovú aktivitu, zlepšujúce spánkový rytmus, stimulujúce krvný obeh. Taktiež pomáhajú pri bolestiach bruška – kolike, či pri prerezávaní zúbkov. Dotyk je pre bábätká masaz-dojciat-baby-bell-1710_jpg_290x600_q85 masaz-dojciat-baby-bell-1711_jpg_290x600_q85 masaz-dojciat-baby-bell-1712_jpg_290x600_q85dôležitým nástrojom pri nadväzovaní prvej neverbálnej komunikácie s rodičom, kontakt koža na kožu je stravou pre dušu aj pre telíčko dieťaťa. Pri masáži nastáva stimulácia všetkých zmyslov bábätka. Dieťa sa učí relaxovať, je pokojnejšie, šťastnejšie, učí sa sústrediť a spolupracovať s rodičmi. Ak dáte bábätku dostatok pozornosti, pochopenia, lásky a dotyku, ono Vám bude lásku neustále opätovať.

Dotyk a hlavne správny dotyk je nesmierne dôležitý pri pestovaní vzťahu medzi rodičom a dieťaťom. Dotykom môžeme upokojiť, pohladiť aj uzdraviť. Dotyk vyjadrujúci lásku a úctu má moc. Prečo nevyužiť silu dotyku v prospech našich detí? Bábätká sú tie najkrehkejšie a najúžasnejšie bytosti medzi nami. Prvým jazykom, ktorému rozumejú je práve dotyk. Keď ich pohladíme a vezmeme do náručia upokoja sa. Rytmicky opakujúce sa pohyby pomáhajú pri prehlbovaní citovej väzby s dieťaťom, pomáhajú pri budovaní sebavedomia aj pri podpore verbálnej aj neverbálnej komunikácie.

Zakladateľkou myšlienky masáže dojčiat je Vimala Schneiderová McClurová, ktorá vo svojej technike skĺbila indickú masáž, švédsku masáž, jogu a reflexológiu. Práca Vimaly je základom Medzinárodnej asociácie masáže dojčiat, vo svete známa ako IAIM – International Association of Infant Massage. Posolstvom asociácie je podpora starostlivého dotyku a komunikácie, ktorá prostredníctvom vzdelávania dbá o to, aby v celosvetovej komunite boli rodičia, pestúni a deti dostatočne milované, ohodnotené a rešpektované.

Kontakt – http://www.zamas.sk/zoznam-kurzov/baby-massage/