Ayurveda, Ayurvédska masáž

Prvé poznatky o Ayurvédskej medicíne sú datované do obdobia pred viacej ako päť tisíc rokmi v starobylej Indii, odtiaľ sa rozšírila ďalej na Srí Lanku.

Ayurvédska masáž vykonávaná pravidelne výrazne uvoľňuje napätie tela a mysle. Napomáha tráviacemu systému, napríklad tým, že reguluje vátu (plyny) v organizme, reguluje ich množstvo ayurveda-ayurvedska-masaz-2111_jpg_290x600_q85a cirkuláciu. Pracuje s lymfatickým, krvným a nervovým systémom. Zlepšuje sexualitu, odstraňuje únavu, spomaľuje proces starnutia, skvalitňuje stav pokožky a má množstvo ďalších pozitívnych účinkov na celý organizmus.

Tento typ masáže je zameraný najmä na hlboké tkanivá. Ich hlavný účinok je smerovaný na svalovú a kostrovú sústavu masírovaného. V tejto technológii terapeut využíva plochy obidvoch rúk, do šírky roztiahnutých prstov. Ťahy masáže sú pomalé, kľudné a na telo klienta je vyvíjaný rovnomerný, stredne silný tlak počas celej doby masáže. Pri masáži sa používajú rastlinné oleje chladivé alebo zahrievajúce, podľa ťažkosti klienta (aj typológie).

je možné masírovať celé telo, alebo jeho časť, najmä chrbát, horné a dolné končatiny, hlavu a tvár.

Masáž je podfarbená relaxačnou hudbou, svetlom sviečok a je zakončená jemným rozkolísaním trupu a záverečnou magnetizáciou.

Dajte svojmu telu prísun jemnej energie…

Kontakt: MT +420 602 977 336; lubomir.i@seznam.cz Lubomír (sám terapeut sa označuje ako „mobilný terapeut“ a preto je vhodné kontaktovať na email, resp. na telefón); terapeut dochádza aj na Slovensko spravidla raz do mesiaca do Považskej Teplej.