Thajské masáže – encyklopédia

Encyklopedický sprievodca tradičnou thajskou masážou, liečením a akupresúrou

Na – A Nava Loka Payati Winasanti
Modlíme sa za toho, ktorého sa dotýkame, aby bol šťastný a zbavený chorôb a utrpenia

(úryvok z tradičnej modlitby thajských masérov)thajske-masaze-139_jpg_290x600_q85

Thajská masáž, thajská jógová masáž a thajská jógová terapia – to všetko sú názvy pre tradičnú liečebnú metódu praktizovanú v Thajsku celé storočia. Úplná thajská masáž obsahuje kombináciu akupresúry, prácu na energetických dráhach a následné preťahovacie cviky podobné cvikom jógy. Od iných druhov masáží sa líši napríklad tým, že klient je oblečený. Thajská masáž je ponímaná ako aj doplnok ku iným druhom cvičenia. Je vhodná pre klientov všetkých vekových kategórií a môže byť modifikovaná tak, aby reflektovala rôzne potreby a dannosti klienta. Je použiteľná rovnako ako terapeutická metóda pri podpore a rozvoji pohybového rozsahu a svalovej sily. Kniha je bohato ilustrovaná fotografiami terapie a porovnávacími obrázkami s cvikmi jógy.

C. Pierce Salguero je akreditovaným učiteľom tradičnej thajskej masáže a bylinnej medicíny. Jeho organizáciaTao Mountain School of Traditional Thai Massage and Herbal Medicine je jednou zo špičkových škôl thajskej masáže v USA. Patrí medzi najvyhľadávanejšie on-line zdroje informácii o tradičnom thajskom lekárstve.

Autor absolvoval štúdia antropológie a Ďalekého východu na univerzite vo Virginii. V rokoch 1997 až 2001 študoval tradičné metódy priamo v Thajsku, kde neskôr aj vyučoval. Je autorom ďalšej knihy A Thai Herbal: Traditional Recipes for Health and Harmony.

  • Autor Salguero C. P.
  • Vydavateľstvo Poznání, ČR
  • Kniha tvrdý prebal, 263 strán, 160×230