Thajská masáž nôh

Autor knihy je britský holistický terapeut so skúsenosťami v odbore. Vo svojom prístupe vždy kombinuje masáže, cvičenia a odporučenia ohľadne výživy. Je vyškolený inštruktor jógy a cvičenia Pilates. Thajské masáže študoval na prestížnych thajských inštitútoch. Kniha Thajská masáž nôh umožňuje nie len profesionálnym masérom, ale aj bežným záujemcom osvojiť si thajska-masaz-noh-1680_jpg_290x600_q85toto jedinečné umenie krok za krokom. Autor v tejto knihe koncentruje svoje skúsenosti a ponúka možnosť spoznať thajskú masáž tak, ako je v krajine pôvodu prevádzkovaná tradične.

Praktická časť knihy prináša jasné a detailné opisy jednotlivých masážnych technológii a postupov spolu s ich názorným vyobrazením formou fotografii. Kniha odhaľuje historické korene a teoretické pozadie thajskej masáže nôh, vrátane rozboru reflexných bodov chodidiel a konceptu sén (energetických dráh v ľudskom tele). Tieto fakty umožnia čitateľovi pochopiť, akým spôsobom toto prastaré umenie podporuje zdravie, dobrú kondíciu a dlhý a pokojný život.

Thjaská masáž nôh je nie len veľmi prijemnou formou relaxácie, ale aj podpory dobrého zdravia. Nedeklaruje vyliečenie tej – ktorej ťažkosti, ale môže zabrániť tomu, aby vôbec vznila. Túto masáž sa môže naučiť každý a s dostatočnou praxou môže byť táto zručnosť povýšená na úroveň umenia, ktoré si klienti vysoko budú ceniť.