Stromy a keltský kalendár

Janočko, J.

Stromy sú súčastou nášho života nie len kvôli kyslíku, ktorý nám produkujú. Vzťah medzi človekom a stromom (či chceme alebo nie) je ďaleko hlbší. Stromy majú kľúčový vplyv na našu psychiku a podvedomie. V tejto knihe autor na základe zabudnutých mýtov vysvetľuje tradície, stromy-a-keltsky-kalendar-2013_JPG_290x600_q85ktoré sa síce miestami dochovali, ale ktorých podstatu už nepoznáme. Kniha je koncipovaná na základe keltského kalendára a horoskopu, ktoré vo svojej pôvodnej podobe výborne vystihujú vzťah človeka a ľudskej duše ku prírode.

Ak po prečítaní knihy vyjdete do lesa a dokážete jednotlivé stromy rozlíšiť a snáď nájdete i ten „svoj“, potom táto kniha splnila svoj účel. Už nikdy nebudete stromy vnímať ako mŕtvu kulisu, ktorá obklopuje javisko nášho života.

Autor je profesiou arborista (odborník na starostlivosť o stromy). Keď ho táto práca po rokoch doviedla k vedomiu hlbšej väzby medzi človekom a stromom, tak sa štúdiom histórie, niektorých náboženstiev a predovšetkým mytológiou stromov dostal až ku poznaniu týchto vzťahov. Svoje vedomosti a skúsenosti odovzdáva na svojich prednáškach pre žiakov a študentov.

  • Autor Jiří Janočko
  • Vydavateľstvo Poznání, Olomouc ČR
  • Kniha tvrdý prebal, 117 strán, 135×205