Shiatsu a základy tradičnej čínskej medicíny

Autor vyštudoval v Taliansku shiatsu štýl Masunaga a Namikoshi, potom študoval tradičnú čínsku medicínu u pána Nghi na univerzite a v nemocnici v čínskom Nan Jingu. Od roku 1997 je jeho učiteľom taoistický Majster Yuen. Žije a pracuje v Miláne, kde vedie školu Shiatsu Xin a inštitút DEO, ktorý je zameraný na štúdium klasickej čínskej medicíny.shiatsu-a-zaklady-tradicnej-cinskej-mediciny-131_jpg_290x600_q85

Autorka vyštudovala shiatsu štýl Masunaga v škole Mentecorpo v taliánskom Trevise, kde žije a pracuje. Okrem shiatsu sa venuje plantárnej reflexológii a obidve disciplíny vyučuje. Spoluautorstvo a preklad tejto knihy sú jej dubutom v odbore čínskej medicíny.

Shiatsu (shi – tlak; atsu – prsty) je manuálna technika, ktorá vznikla v Japonsku na počiatku 20. storočia z masážnej techniky známej pod názvom anmá. Autori zoznamujú čitateľov s teoretickými a praktickými základmi, nutnými pri praxi shiatsu, ale aj ďalších disciplín, ktoré vychádzajú z čínskej medicíny. Kniha sa uplatní u začiatočníkov a aj pokročilých.

  • autori Franco Bottalo, Jitka Drbalová
  • vydavateľstvo Poznání, ČR