Sám sebe kaučom

Bohoňková, I.

Kniha nesie podnadpis Cesta ku úspechu v práci a v živote. Jednoduchá otázka – čo to je koučovanie? Veľmi stručne povedané – je to súbor nástrojov, techník a spôsobov, pomocou ktorých človek riadi svoj život a dosahuje svoje ciele.

Autorka vyštudovala psychológiu na FF UK a manažment na VŠE v Prahe a je profesionálny sam-sebe-kaucom-1395_jpg_290x600_q85kouč, lektor a konzultant. Je členkou Medzinárodnej federácie koučov. Jej motto je známa myšlienka „ak chytíš človeku rybu, nasýtiš ho na jeden večer, ak ho ale naučíš chytať ryby, nasýtiš ho na celý život„.

Čitateľ, ktorý sa zoznámi so základnými technikami a princípmi koučovania a prijme ich za svoje, potom môže veľmi účinne koučovať sám seba. V knihe približuje pojem koučovanie širokej vrstve čitateľov a ukazuje, ako ho môže využívať každý človek v dennom živote. Po prečítaní knihy Sám sebe koučom zistíte, že koučing voči sebe je vlastne ľahký a tiež to môže byť dokonca zábavné. Naučíte sa klásť sami sebe tie správne otázky a budete (možno) prekvapený, čo všetko sa o sebe dozviete.

Kniha po prečítaní a vyplnení celého radu predlôh sa stane Vašim súkromným, dokonca intimným majetkom, ku ktorému sa môžete po čase vrátiť a skúsenostne korigovať Váš názor.

  • Autor Irma Bohoňková
  • Vydavateľstvo Poznání, Olomouc, ČR
  • Kniha tvrdý prebal, 102 strán, 150×210