Dornová metóda (2. vydanie)

Gamal Raslan

Autor (*1971) v roku 1993 ukončil svoje vzdelanie ako masér a balneoterapeut. O tri roky neskôr otvoril svoju prax, ktorú neskôr rozšíril o fyzioterapiu a v roku 2002 aj o oblasť prírodnej
dornova-metoda-687_jpg_290x600_q85medicíny. Ďalej sa vzdelával v Nemecku a ďalších krajinách, prednášal a zabezpečoval kurzy pre laickú a odbornú verejnosť. Od roku 1998 pracuje prevažne Dornovou metódou (DM), ktorú úspešne kombinuje s bankovaním a Breussovou masážou (BM). Sám o Dornovej metóde hovorí „… Dornova metóda – konečne bez bolesti!…“. Kniha vás prevedie jemnou nápravou chrbtice a kĺbov, je určená pre odborníkov – ale zaujme aj laickú verejnosť a sú zverejnené samostatné cvičenia. Autor osviežuje svoje poznatky množstvom ilustrácii a fotografii z ktorých je vidno, ako z teórie prejsť do praxe.

DM je jemná manuálna terapia, pomocou ktorej sú kĺby, stavce aj brány energie bezpečne a presne uvedené do pôvodných správnych polôh. Deje sa to dynamicky, za aktívnej spoluúčasti pacienta. Vdruhom revidovanom vydaní knihy DM (2009) sú doplňujúce technológie formou masáže podľa Breussa, ktorá upravuje kĺby a vyrovnáva statiku tela.

Pri DM sa začína napravením rozdielnej dĺžky dolných končatín, základným zmyslom a princípom je vrátenie kĺbov a stavcov do ich pôvodnej polohy a to za aktívneho pohybu svalov v danej oblasti, BM je priama masáž chrbtice a aplikuje sa hneď po DM alebo sa používa samostatne. BM sa uvoľňuje napnuté svalstvo. Kontaktnou látkou pre obidve metódy (masážny prostriedok) je olej z ľubovníka bodkovaného, ktorého liečivé účinky sa spolupodieľajú na výborných výsledkoch týchto metód (pri masáži preniká do platničiek, ktoré sa dokážu regenerovať).

  • Autor Gamal Raslan
  • Vydavateľstvo Poznání, ČR
  • Kniha tvrdý prebal, 191 strán, 150×210