Cviky (nie len) pre seniorov

Kleplová, V., Pilná, D.

Kniha Cviky (nie len) pre seniorov (druhé vydanie) obsahuje širšiu škálu cvikov, z ktorých si každý môže vybrať podľa svojich schopností. Môže týmto spôsobom svoj vek seniora odsunúť, respektíve kvalitu svojho veku zlepšiť. Život má svoje pravidlá – počnúť narodením, cez rozvoj maximálnych schopností až po postupné ubúdanie síl a zmien staroby. Aby sme mohli cielene cviky-nie-len-pre-seniorov-1981_JPG_290x600_q85predĺžiť svoju vitálnu aktivitu, potrebujeme poznať to, čím procesy starnutia môžeme oddialiť, čomu sa môžeme vyhnúť. V tejto knihe známe heslá V zdravom tele – zdravý duch a So zdravou mysľou najďalej dôjdeš – majú svoju platnosť.

Kniha je bohato ilustrovaná kresbami výtvarníčky Dobromily Pilnej.

MUDr. Věra Kleplová je absolventkou Fakulty detského lekárstva UK v Prahe, so špecializáciou Fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Venovala sa trénerskej práci v modernej gymnastike, kde pracovala nie len s vrcholovými pretekárkami, ale aj so ženami rôzneho veku a rôznych pohybových schopností. Táto dlhoročná práca je podnetom jej publikačnej činnosti.

Dobromila Pilná je výtvarníčka so zameraním na odbor zlatníctvo – klenotníctvo. Jej samostatná výtvarná tvorba je mimo dlhodobých expozícii priniesla aj tretie miesto na výstave Remeslo a umenie v skle. Dlhodobo trénovala v oddiele modernej gymnastiky. S autorkou V. Kleplovou spolupracovala na publikáciách najmä pre deti.