Akupunktúra ucha (aurikuloterapia)

Aurikuloterapiu môžeme považovať za liečbu zásahom do tzv. vnútorného lekára – teda do systému, ktorý sam v určitých medziach koriguje chyby chodu organizmu. Tento vnútorný lekár môže však rezignovať pri trvalom strese, po veľkej traume – fyzickej a aj psychickej. Teda až akupunktura-ucha-aurikuloterapia-1683_jpg_290x600_q85tento samouzdravujúci systém nestačí, musí nastúpiť lekár. Aurikuloterapia umožňuje zasahovať do informačného systému, ktorý za normálnych okolností udržuje správny chod organizmu. Zasahuje do riadenia vyššie uvedenéhovnútorného lekára, mení jeho program.

Názov aurikuloterapia pre diagnostícké aj terapeutické použitie mikrosystému ušného boltca zaviedol do života Dr. Paul Nogier. Používanie tohto názvu je uznaním geniálnej intuície a vedeckej systematiky lekára, ktorý sa venoval tejto po stáročia používanej procedúre a rozvinul ju do terajšej podoby.

Autor knihy (*1931) je doktor medicíny a od roku 1974 sa venuje akupunktúre a od roku 1980 sa špecializuje na aurikuloterapiu. Je autorom knihy Mimodráhové akupunktúrne body a novinky Akupunktúrny receptár.