Dúhový elixír Imunex

Tinktúra (macerát) zo zmesi extraktov húb Dúhový elixír Imunex pri alergiách a poruchách imunity

Dúhový elixír Imunex je prírodný podporný prípravok pri alergiách a poruchách imunity a imunex-652_JPG_290x600_q85základ jeho zloženia je postavený na účinnosti húb. Huby patria do samostatnej biologickej ríše, pretože nebolo nájdené žiadne evolučné spojenie s rastlinami ani živočíchmi. Patria medzi najstaršie a súčasne aj najdokonalejšie organizmy na Zemi. Huby obsahujú úplne unikátne liečivé látky, ktoré môžu priaznivo ovplyvniť radu chorôb, vrátane tých najzávažnejších, ako sú onkologické ochorenia či poruchy imunity.

Mykoterapia – liečenie pomocou húb, je známa už viac než 3 000 rokov, hoci v Európe prebiehajú odborné výskumy len niekoľko posledných desiatok rokov. Stredobodom vedeckého záujmu je predovšetkým vysoký obsah polysacharidov (tzv. betaglukánov) s protinádorovými, antibiotickými, antivirálnymi a imunostimulačnými účinkami. Obsiahnuté účinné látky pomáhajú zvyšovať koncentráciu interferónov a interleukínov, ktoré pôsobia priamo proti metastázam rakovinových buniek, aktivujú makrofágy, NK a LAK bunky, B a T lymfocyty a tvorbu granulocytov v kostnej dreni. Elixír Imunex neprešiel tepelnou úpravou, takže si zachováva aj svoju vysoko enzymatickú aktivitu, ktorá je dôležitá pri protinádorovom a protizápalovom pôsobení. Enzým superoxidismutáza je napr. kľúčovým ochranným činiteľom pred reaktívnymi zlúčeninami kyslíka, tzv. voľnými radikálmi. Výťažok zo šampiňónu a húževnatca naviac obsahuje všetkých osem esenciálnych aminokyselín v ideálnom pomere, stopové prvky ako železo, meď, horčík, zinok, mangán a ďalšie potrebné prírodné minerály draslík, vápnik, fosfor, vitamíny B, C a D2.

Uplatnenie tohto prípravku je vhodné predovšetkým pri imunitných a autoimunitných poruchách (systémový lupus erythematodes, Addisonova choroba, reumatoidná artritída, tyreoiditída, Sjögrenov syndróm, sarkoidóza, Crohnova choroba a ulcerózna kolitída, celiakia, dermatopolymyozitída, systémová sklerodermia či Raynaudov syndróm), alergiách a ekzémoch (vrátane polyvalentných alergií), nádorových ochoreniach, pri chemo a rádioterapii na zníženie ich vedľajších účinkov, bakteriálnych infekciách (najmäStaphylococcus aureus, Borrelia, Escherichia coli), chrípke, nádche a nachladnutí, regulácii krvného tlaku, cholesterolu a podpore metabolizmu, ochrane pečene, žlčníkových kameňoch a žalúdočných problémoch (najmä vredoch), cukrovke, migrénach a kĺbových problémoch, civilizačných ochoreniach, vyčerpaní organizmu, chronickej únave, anémii a AIDS, Parkinsonovej chorobe, Bechterevovej chorobe a roztrúsenej skleróze a podpore rastu zdravých kostí.

Dávkovanie: Dospelí užívať 3x denne 20 kvapiek pol hodiny pred jedlom alebo po jedle, najmenej počas 6 týždňov, s kratšími prestávkami je možné aj dlhodobo. Elixír je vhodné rozriediť v troške vody, chvíľu podržať v ústach, nezapíjať. Deťom podávať 3x denne 10 kvapiek do 50 ml vody. Vhodné pre deti od 6 rokov. Pri akútnych alergiách a iných ťažkých stavoch sa osvedčuje zrýchlené dávkovanie dospelí 10 kvapiek 6x denne, deti 5 kvapiek 6x denne. Pri užívaní dodržujte pitný režim, minimálne 1,5 l denne na 50 kg živej váhy.

Zloženie:

Upozornenie: Nevhodné pre deti do 6 rokov.

Obsah: 50 ml

Odporúčame tiež brožúrku Lexikon zdravia od autora dúhových elixírov.