Migréna, výrazná bolesť hlavy

Nepríjemnosť vyrušujúca pri akejkoľvek činnosti…

Bolesť hlavy je väčšinou mierna a neškodná. Obvykle sa jej zbavíme odpočinkom alebo použitím voľne dostupného predajného prostriedku. Niekedy však bolesť hlavy môže signalizovať vážne problémy (mozgovú mŕtvicu, zelený očný zákal).

Bolesť hlavy môže byť akútna alebo chronická (vyššia miera signalizácie iných zdravotných migrena-1448_jpg_290x600_q85problémov).

Druhy bolesti hlavy sú spravidla:

  • napätie,
  • migréna,
  • sériová bolesť,
  • bolesť čelných dutín.

Až 90 % všetkých bolestí hlavy je spôsobené napätím. Vytrvalá, tupá bolesť sa sústredí do temena hlavy, spánkov a do tyla. Je to spravidla následok stuhnutia svalov zo stresu, únavy alebo zlého držania tela. Migrény môžu byť veľmi silné. Sú sprevádzané nutkaním na zvracanie a poruchou videnia.

Príčina migrén nie je exaktne definovaná, ale bolesť s veľkou pravdepodobnosťou súvisí so zmenami v prietoku krvi v mozgu. Migrénu môže spustiť stres, určité potraviny, lieky, hormonálna zmena, porucha trávenia a pod. Migrénou trpia viac ženy a môže byť aj dedičná.

Sériová bolesť môže byť ešte mučivejšia ako migréna. Bolesť začína v oblasti očnej a šíri sa do celej polovice hlavy. Sériovou bolesťou trpia viac muži ako ženy. Sériová bolesť prepuká náhle aj viackrát denne, ataky sa dostavujú vo vlnách aj niekoľko rokov, než odznejú. Tento druh bolesti hlavy je spôsobený infekciou alebo upchaním čelných dutín.

Objednajte si balíček prípravkov proti migréne