Obličkové problémy, obličkové kamene

Nepríjemnosť spojená s chorobou obličiek…

Obličky pracujú ako telový filter, ktorý náš organizmus chráni pred najrôznejšími jedmi a nežiadúcimi látkami. Pokiaľ je týchto látok v tele príliš mnoho, obličky začínajú sa „búriť“ a snažia sa nám odkázať, aby sme ich viacej nezaťažovali. V niektorých prípadoch stačí dodržiavať pitný režim a problém obličky vyriešia aj sami. Avšak sladené nápoje nikdy neodporučíme…

Zápaly a infekcie močových ciest vyvolávajú najrôznejšie mikroorganizmy, často odolné aj voči ladvinove-kamene-1434_jpg_290x600_q85širokospektrálnym ATB (tie skôr likvidujú priateľské baktérie v tenkom čreve).

Obličkové kamene sú vytvorené v močovom vylučovacom systéme organizmu. Môžu viesť až ku zablokovaniu vývodných močových ciest. Zablokovanie vyvoláva krutú bolesť (obličkovú koliku). Moč sa hromadí v celom systéme, hrozia močové infekcie. Príznaky sú najmä záchvaty ostrej bolesti (začína v bedrách a postupuje ku trieslam), u mužov bolesť varlat a v penise, problémy s močením, časté nutkanie, odíde len malý objem, tmavý moč, krv v moči a nutkanie na zvracanie alebo zvracanie.

Balíček odporučených prípravkov proti obličkovým kameňom