Čakry, meridiány, Headové zóny

Pri produkte Čakrové farebné sviečky a Telové sviečky som sa odvolal na čakry. Táto pomerne zložitá tématika Vám bude predložená v prístupnej forme (o čo sa pokúšam). Nech sa páči č a k r y  a súvisiace príspevky… Ďalej Vám ponúkame niektoré odpovede z Headových zón a orgánových „hodín“.

Všetky Čakry, meridiány, Headové zóny

 • Čakry – úvod

  Staré texty a literatúra, ktoré študujú čakry, sa zmieňujú o siedmych základných čakrách a asi štyridsiatich čakrách vedľajších. Avšak podľa posledných výskumov by malo byť hlavných čakier dokonca dvanásť…
 • Čakry – sexualita

  Ľudská sexualita je jednou z foriem prejavu všade prítomného aktu tvorenia. Cez sexualitu je človek spojený s aktom tvorenia života v jeho celistvosti. Extáza, ktorú pri tom môže zažiť, odráža opäť blaženosť tvorenia.
 • Čakry – popis

  Čakry ako energetické centrá sú dôležité pre správne fungovanie tela aj ducha človeka. Preto sa hlavne vo východných tradíciách prikladá čakrám veľký význam.
 • Čakry – emócie a choroby

  Negatívne pocity, ktoré dokážu človeka „zožierať“ aj celé dni, konflikty či neistota, strach a stres trápia nielen dušu, ale aj telo. Mnohé zdravotné problémy, ktoré takto vznikajú považujeme za svoj úplne bežný stav a ani sa nepozastavujeme nad tým, že to nie je prirodzené.
 • Meridiány, orgánové hodiny

  Meridiány zodpovedajú nie len za tok energie, ale aj tok krvi a štiav v tele. Existuje dvanásť hlavných meridiánov, ktoré zodpovedajú za stály prietok energie. V tejto súvislosti je popísaná aj orgánová ružica (orgánové hodiny).
 • Headove zóny

  História reflexnej masáže siaha do konca 19. storočia a za jej zakladateľa môžeme pokladať Heada (Henry Head ,* 1861, + 1940), ktorý je autorom „mapy“ reflexných zón ľudského tela, presnejšie – ohraničených zón na ľudskom tele – dermatómy.