Slamiha piesočná

Smil písečný, Helichrysum arenarium, –

Výskyt: Rastie na piesočnatých pôdach a suchých trávnatých alebo kamenistých svahaoch v nížinách až pahorkatinách; vyberá si slnečné a veľmi suché stanovištia.

Zber: Predmetom zberu sú kvetné úbory – celé zväzky kvetov; zberajú sa za začiatku kvitnutia vslamiha-piesocna-1046_jpg_290x600_q85júni až septembri a to v celých zlatožltých zväzkoch s krátkou stopkou do 1 cm. Sušíme ich rýchlo, prirodzeným teplom, zvyčajne v malých zväzkoch na natiahnutých povrazoch, vhodné je tiež kvety rozložiť v jednej vrstve a zabezpečiť prievan odspodu; správne usušené kvety musia mať citrónovo – žltú farbu. Pri skladovaní nestláčame; patrí do dobre uzatvorených obalov chránených pred svetlom.

Uplatnenie: Slamiha piesočná pôsobí na trávenie, tlmí nadúvanie, podporuje vylučovanie žlče, sekréciu žalúdočnej šťavy a pankreasových enzýmov. Používa sa pri vírusových a chronických zápaloch pečene, dolných ciest močových a vyrážkach. Eliminuje riziko vzniku žlčníkových kameňov, zápalu žlčníka a žlčovodov. Mierni kŕče, nadúvanie a posilňuje metabolizmus. Je vynikajúcim doplnkom k detoxikačným kúram zameraným na očistu pečene, žlčníka a tráviaceho traktu. Vhodný aj ako prevencia pred problémami s trávením.

Upozornenie: Vo všetkých prípadoch užívania nasleduje po 3. týždňoch 1. týždeň pauza. Nslamiha-piesocna-1045_jpg_290x600_q85 ie je určené pre deti do 3. rokov!

Aplikácia bylinky Slamiha piesočná sa v súčasnosti v portfóliu ponúkaných výrobkov na stránkach Slniečková nenachádza. Pozrite prosím na bylinkyLastovičník väčší, Kurkumovník dlhý,Rakytník rešetliakový a ďalšie, u ktorých nájdete podobné vlastnosti ako u Vami hľadanej bylinky. V prípade, že máte záujem vzájomne konzultovať, napíšte nám cez kontaktný formulár. Určite Vám s radosťou a v krátkom čase pomôžeme.