Škoricovník čínsky

Skořicovník čínský, Cinnamomum aromaticum Nees, syn. Cinnamomum cassia BLUME, Škorica

Výskyt: Pochádza zo západného pobrežia Indie a Srí Lanky, kde rastie divo. Pestuje sa v mnohých krajinách s tropickým podnebím (Filipíny, Seychely, Madagaskar, Vietnam, Antily).

Zber: Povrchová kôra, ktorá sa špeciálne zoškrabuje zo sedemročných vetví a vyzerá ako zrolovaná trubička.

Uplatnenie: V liečiteľstve sa škorica aplikuje ako mierne afrodiziakum, zmiešané s vanilkou, mandľami a žeň – šeňom. Podáva sa pri tráviacich problémoch spojených s nadúvaním a kolikami, počas chrípky a prechladnutí. Nie je zanedbateľný aj účinok antibakteriálny a antivírusový. V čínskej a indickej medicíne sa podáva pri pečeňových a žalúdočných problémoch.skoricovnik-cejlonsky-832_JPG_290x600_q85

Zaujímavosť: Škorica je známa ako korenie už v Biblii a bola popísaná aj v bylinárskej knihe čínskeho cisára Sen – Munga. Tento druh najprevdepodobnejšie dostanete v našich obchodoch.

Upozornenie: Škoricové víno je vhodné konzumovať obozretne. Aj keď závažné účinky a kontraindikácie neboli dokázané, predsa len neodporúčame podávanie škorice v tehotenstve (silný uterotonik), a tiež pri horúčkových stavoch, žalúdočných a črevných vredoch.

Aplikácia bylinky Škoricovník čínsky sa v súčasnosti v portfóliu ponúkaných výrobkov na stránkach Slniečková nenachádza. Pozrite prosím na bylinkyGuarana, Serenoa plazivá, Leuzea šustivá a ďalšie, u ktorých nájdete podobné vlastnosti ako u Vami hľadanej bylinky. V prípade, že máte záujem vzájomne konzultovať, napíšte nám cezkontaktný formulár. Určite Vám s radosťou a v krátkom čase pomôžeme.skoricovnik-cejlonsky-831_JPG_290x600_q85