Lapacho Pau D´Arco

Lapacho, Tabebuia impetiginosa (iné názvy IPE roxo, Tahuari, Taheebo, IPE-contra-sarna, Tabebuia Ipê, Tajy)

Výskyt: Domovinou stromu Lapacho sú lesy v Brazílii, Bolívii, Peru, severnej Argentíne a Paraguaji. V tejto oblasti rastie niekoľko desiatok botanicky príbuzdných druhov. V oblasti Ánd dosahujú stromy tohto druhu vek až 700 rokov. Je to vnútorná kôra stromu Tecome Lapacho.

Zber: Červená vnútorná kôra sa získava z odrôd L. Colorado a L. Morado. Z produktu stromu sa lapacho-matto-grosso-1238_jpg_290x600_q85 lapacho-matto-grosso-1239_jpg_290x600_q85pripravuje spravidla čaj, ktorý je u nás známy ako Lapacho – čaj Inkov. Výbornú synergiu potencie tvorí s čajomcatuaba.

Uplatnenie: Lapacho účinne zabezpečuje odstraňovanie toxických látok z tela, harmonizáciu činnosti pečene a obličiek, podporuje trávenia. Pôsobí protiplesňovo a má antibakteriálne účinky. Významným prvkom je posilňovanie imunitného systému, harmonizovanie látkovej výmeny (napr. po chemoterapii), posilňovanie činnosti srdca a harmonizovanie krvného obehu, pozitívny vplyv pri liečbe leukémie, eliminácia opuchov, odstraňovanie usadenín v krvnom obehu, normalizácia výmeny cukru, zlepšovanie chronických ochorení (Parkinsonova choroba, reuma, skleróza multiplex), zvyšovanie odolnosti organizmu vrátane zlepšenia spánku, posilňovanie a normalizácia sexuálnych orgánov, odstraňovanie migrén a miernenie bolesti.

Aplikáciu bylinky lapacho nájdete na stránke čajuLapacho a v produkte Ocean 21.