Čiernohlávok obyčajný

Černohlávek obecný, Prunella vulgaris L., , syn.: Spica Prunellae (xia ku cao)

Výskyt: Čiernohlávok obyčajný je vytrvalá bylina, z rodiny Labiaceae. Pestuje sa po celej Číne, zberajú sa zaschnuté vrcholky kvetov a dosušujú sa na slnku.

Uplatnenie: Bylinka sa uplatňuje pri ťažkostiach pečene a žlčovodov, na zlepšenie zraku aciernohlavok-obycajny-1666_jpg_290x600_q85zníženie zahlienenia a potláčanie tuberkulózneho ochorenia krčných miazgových, lymfatických uzlín (skrofulóza) v súčinnosti s ústricami a riasami (laminária). Odvar má inhibičné (tlmiace alebo prerušujúce určitú činnosť) účinky rôzneho stupňa na také baktérie, ako súSalmonella typhi, Vibrio cholerae, Escherichia coli, Mycobacterium tuberculosis var. Hominis a stafylokokya má aj anti – neoplastické (týkajúce sa nádorov) účinky.

Upozornenie: Alkoholové výťažky (maceráty) z tejto rastliny môžu znižovať krvný tlak.

Aplikácia bylinky Čiernohlávok obyčajný sa v súčasnosti v portfóliu ponúkaných výrobkciernohlavok-obycajny-1665_jpg_290x600_q85 ov na stránkach Slniečková nenachádza. Pozrite prosím na bylinkyLastovičník väčší, Očianka Rostkovova,Rakytník rešetliakový a ďalšie, u ktorých nájdete podobné vlastnosti ako u Vami hľadanej bylinky. V prípade, že máte záujem vzájomne konzultovať, napíšte nám cez kontaktný formulár. Určite Vám s radosťou a v krátkom čase pomôžeme.