Chlorella riasa

hlorella, Chlorella pyrenoidosa, –

Výskyt: Chlorella je riasa druhu pyrenoidosa, ktorá rastie v sladkej vode a má najvyšší obsah chlorofylu (28,9 g/kg) zo všetkých známych rastlín na Zemi. Obsahuje vitamíny a minerály, enzýmy, vrátane komplexu vitamínov B. Bolo preukázané, že Chlorelladokáže aktivovať určitý počet makrofágov, ktoré strávia rakovinové bunky, cudzie bielkoviny a chemikálie. V tejto formechlorella-riasa-1864_jpg_290x600_q85života sa objavili pred viac ako 2,5 miliardami rokov a bola to prvá forma rastliny. Existujú fosílie, ktoré jasne ukazujú na prítomnosť Chlorelly. Vzhľadom k tomu, že Chlorella je mikroskopický organizmus, bol objavený až v 19. storočí a jeho meno pochádza z gréckeho slova chloros (zelený) a ella, čo znamená malý. Priaznivé podmienky rastu sú: silné slnečné svetlo, čistá voda a čistý vzduch, vtedyChlorella rastie neuveriteľnou rýchlosťou.

Uplatnenie: Pri konzumácii Chlorelly je detekovaná zvýšená produkcia interferónu IFN (označenie pre skupinu glykoproteínov produkovaných niektorými bunkami v odpovedi na napadnutie vírusom), ďalej čistenie krvi, pečene, obličiek a čriev, stimuluje tvorbu červených krviniek, zvyšuje prívod kyslíka do buniek a mozgu, podporuje trávenie, podporuje správny rast detí, stimuluje tkanívá, pomáha upravovať pH, pomáha udržiavať srdce v normálnej funkcii a podporuje priateľské flóry v zažívacom trakte. Chlorellu môžu v princípe užívať všetci. Pomáha proti únave, upravuje vysoký alebo nízky krvný tlak a kardiovaskulárne problémy, upravuje stratu pamäte, upravuje vysoký cholesterol, obezitu, bolesti hlavy, infekcie, starnutie kože, upravuje zlý krvný obeh, stuhnutosť kĺbov a ich bolesti, poruchy spánku, alergie, poranenia, atď. Obsahuje všetky známe aminokyseliny. Obsahuje vitamíny: vitamín C, pro-vitamín A (B-karotén), tiamín (B1), riboflavín (B2), pyridoxín (B6), niacín, kyselinu pantoténovú, kyselinu listovú, vitamín B1chlorella-riasa-1806_jpg_290x600_q852, biotín, cholín, vitamín K a inozitol. Medzi minerály obsiahnuté v Chlorelle patria: fosfor, vápnik, zinok, jód, horčík, železo, meď. Chlorella pyrenoidosa ovplyvňuje imunitný systém tým, že stimuluje zvýšenie počtu a aktivitu makrofágov a polymorfonukleárnych leukocytov. Bolo preukázané, že chlorella účinne odstraňuje ortuť z čriev a z buniek, viaže kadmium.

Poetická zaujímavosť: Riasy sa nesmú zamieňať s liekmi – to by ich urazilo…. a konkrétne chlorella pyrenoidosa je historicky úspešným organizmom s minimálnymi mutáciami, obrovskou genetickou stabilitou a úžasnouschopnosťou rozmnožovania a nezdolnou chuťou do života. Rastlinka nepozná smrť, nepočíta s ňou a nemá žiady gén smrti. Teda nepozná proces starnutia a umierania, ktoré zažívajú vyššie, viacbunkové organizmy. Chlorellu je možné zabiť len nepriaznivými vonkajšími okolnosťami, ale ani jej nenapadne umrieť na genetickú predispozíciu. Rastlinka pozná len mladosť a dospelosť, nie však starobu.

Aplikácia riasy chlorella je na stránkach produktuSpirulina Chlorella Plus.