Borák lekársky

Brutnák lékařský, Borago officinalis, –

Výskyt: Borák lekársky je rastlina z čeľade borákovité(Boraginaceae). Borák lekársky je jednoročná rastlina s rozkonárenou stonkou. Kvety sú najčastejšie vo farbe modrej, občas sa vyskytnú aj ružové kvety. Borákpochádza z oblasti Stredozemia, odkiaľ sa cez Španielsko rozšírilborak-lekarsky-1302_jpg_290x600_q85do ostatných európskych a amerických krajín.

Uplatnenie: V praxi je borák používaný na reguláciu metabolizmu a hormonálny systém a považuje sa za dobrý liek na PMS a príznaky menopauzy. Borákniekedy môže zmierniť nachladnutie, zápal priedušiek a zápaly dýchacích ciest a všeobecne pre jeho upokojujúce vlastnosti. V neposlednej miere sa borákmôže tiež uplatniť pri hypocholesterolemickej ťažkosti.

Zaujímavosť: Borák sa používa ako “spoločník” výsadby s paradajkami a to nie len na zlepšenie ich rastu, ale tiež pre lepšiu chuť paradajok.

Aplikácia bylinky Borák lekársky sa v súčasnosti v portfóliu ponúkaných výrobkborak-lekarsky-1301_jpg_290x600_q85 ov na stránkach Slniečková nenachádza. Pozrite prosím na bylinkyDvojzubec trojdielny, Skorocel,Noni a ďalšie, u ktorých nájdete podobné vlastnosti ako u Vami hľadanej bylinky. V prípade, že máte záujem vzájomne konzultovať, napíšte nám cez kontaktný formulár. Určite Vám s radosťou a v krátkom čase pomôžeme.