Bylinný čaj Vilcacora – Unkária (kôra) 250 gr

Bylinný čaj Vilcacora kôra (sypaný 250 g) je prírodný produkt bez vedľajších prísad. Väčšie balenie ponúkame práve preto, lebo tento produkt je klientmi požadovaný vo väčších dávkach ako 50 gr.

Vilcacora je známa predovšetkým medzi Indiánmi amazonského kmeňa Ashanika. Medzi 60 bylinny-caj-vilcacora-unkaria-kora-250-gr-2059_jpg_290x600_q85druhmi je významná jedna s názvom Uncaria tomentosa. Je to liana a dosahuje dĺžky až 30 m. Rastlina je zrelá po dvadsiatich rokoch, kedy jej kôra dosahuje požadovanú kvalitu. Práve v kôre a aj v koreni je najviac pozitívne pôsobiacich látok.

Preukázateľné účinky sú pri zápalových ochoreniach, opare, astme, žalúdočných vredoch, nádorových ochoreniach, znižuje riziko mozgovej príhody, infarkt myokardu (IM) a znižovania krvného tlaku. Je vynikajúci preventor. Rastlina je známa aj pod názvom „mačací pazúr“.

Príprava čajoviny: Vzhľadom k tomu, ževilcacora (aj catuaba a lapacho) nie sú obvyklé čajoviny v našich podmienkach, tak uvádzame aj prípravu. Dáme zovrieť 1 liter vody, vložíme 3 polievkové lyžice (alebo podobný objem) kôry do vriacej vody, necháme aspoň 15 minút variť, odstavíme na 10 minút, schladíme, scedíme a pijeme (napríklad v rámci pitného režimu dňa).

Upozornenie: Vilcacora je vysoko účinná v ochrane proti cudzím látkam v organizme, preto je nevyhnutné pred užívaním poradiť sa s lekárom (transplantáty (pred aj po), transfúzie, tehotenstvo, chemoterapia, rádioterapia, DM I, pri aplikácii hormonálnych liekov, pri alergických rakciách).